Zkušenosti se Solax X3 hybrid G4

Zveřejněno: 2022-10-11 22:34:42, počet zobrazení: 1777, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Některé věci musí skončit, aby jiné mohly začít. Na testovací instalaci naší firmy jsme shodili ze zdi G3 a pověsili nový měnič Solax X3-hybrid-10.0D (G4). Změna je očekávaná, u zákazníků už měniče stejného typu montujeme od ledna 2022.

Podle hesla "Kovářova kobyla chodí bosa" přechod k nejnovější generaci měničů trval asi půl roku. Protože máme ve firmě heslo "Zákazník na prvním místě" (Not America but customer first!), nedostatek čehokoli v poslední době znamená, že nelze testovat, když není měnič ani pro zákazníky z pořadníku.

I měniče se kazí a míří do servisu

Máme velké štěstí, že Vám nemusíme lhát, abychom Vás přesvědčili, že musíte zrovna od nás koupit solární elektrárnu, jako spousta firem, co vidí jen prachy, prachy, prachy.

Klidně se tu můžete dozvědět, že i měniče jsou jen elektronika, stejně jako televizní přijímač nebo tablet. A, tak jako se může pokazit TV nebo tablet, tak i střídače nebo měniče se občas pokazí a návštěva servisu za účelem léčby je nevyhnutelná.

Vyléčený měnič taky funguje

... ale nepatří zákazníkovi. Použití pro testovací provoz je pak fajn a umožňuje pozorovat a zkoušet nové funkce a pak se s nimi pochlubit, třeba na webu. Po první dekádě provozu se tedy můžeme podělit o zkušenosti, které jen potvrzují ohlasy zákazníků.

Firmware měniče je základ

Měnič je ve své podstatě mikropočítač, akorát místo klávesnice má 4 tlačítka a místo monitoru pak malý displej. Vnitřní program se jmenuje firmware a dá se "flashnout" = nahrát přes USB port a nebo výrobce jej nahraje online.

Firmware výrobce neustále vyvíjí a s každou novou verzí přináší opravy chyb a nová vylepšení. Je to běžná věc a u jiných výrobců je proces podobný. Ne vždy se v praxi vše ukáže tak dobré, jak to v laboratoři vypadá a někdy jdou i požadavky z praxe protichůdně jeden proti druhému a tak je těžké vyhovět každému.

Umíme fotovoltaiku, umíme Solax

Máme ale vychytané verze, o kterých víme, v čem jsou jejich přednosti. A je tu první chlubení. Verze firmware 1.17 umí nutit neustále dodávku do sítě. Pokud máte dostatek energie v bateriích, můžete i v noci neustále přetláčet distribuční síť o 20W na každé fázi a stlačit tak odběr ze sítě na hybrid nevídané minimum 0,1 - 0,2 kWh/24 hodin. Na titulní fotce je důkaz - 10.10.2022 dělal odběr ze sítě 1% celkové spotřeby odběrného místa. Na fotce pod článkem je zase vidět odběr přímo z Distribučního portálu, celkem byl naměřen odběr 0,146 kWh za celý den dne 4.10.2022. A to se vyplatí! Další novinky a zkušenosti zase někdy!

Další foto:Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Nejlevnější fotovoltaická elektrárna

Zveřejněno: 2021-05-08 09:40:02

Pravidelní čtenáři našeho webu a možná i ti, kteří jsou zde poprvé, nabydou dosti často dojmu, že naše nabídka hybridních fotovoltaických elektráren je nejlepší. My si to také myslíme, ale chceme být pouze lokální firmou, proto se dnes podíváme na to, kde hledat v rámci celé České republiky i jiné podobné firmy, které byste mohli oslovit.

Více zde »  
 

Fotovoltaika svépomocí, problém zvaný Grid-Free

Zveřejněno: 2021-02-22 07:15:26

Grid Free fotovoltaické elektrárny je marketingový tah na lidi, kteří fandí fotovoltaice, rádi by si ji pořídili a po přečtení článků na internetu nabydou dojmu, že vše zvládnou sami. Pojďme si dát plusy a mínusy pěkně na jednu hromádku. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bu, bu, bu!

Více zde »  
 

Návratnost s novou dotací od října 2021

Zveřejněno: 2021-09-28 21:42:11

Obecné principy uvedené na stránce Návratnost fotovoltaické elektrárny jsou platné i s aktuálním programem dotace na FVE od 12.10.2021. Nová zelená úsporám přechází s podporou podmíněnou vlastní spotřebou na prostou investiční, každý projekt tak může být podpořen do výkonu 10 kWp, což je zároveň legislativní limit pro tzv. mikrozdroj. Výrobce nemusí být podnikatel s licencí a současně může prodávat přebytky vyrobené energie.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022