NZU C3.9 je tu od 15. května 2020

Zveřejněno: 2020-11-09 09:22:17, počet zobrazení: 3140, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

No a co? Tomu nerozumím. Chytrému napověz, hloupého... Ok, v uvedeném termínu přibyla zajímavá podoblast dotace na FVE. Když napíšeme zajímavá, tak to bude nutné trochu popsat, pojďme na to.

Spousta domkařů má doma boiler kolem 160 l. Pro ukládání přebytků z FVE tu je podoblast programu Nová zelená úsporám s označením C3.4, kdy minimální objem zásobníku TUV je 120 litrů a minimální využitelný zisk z FVE je 1,7 MWh za rok, tedy sluneční elektrárna o výkonu 2 kWp je cajk. Dotace max. 50% z pořizovací ceny, může dosáhnout 55 000 Kč. Je tam ještě pojistka úspor energie v podobě nutného využití vyrobené energie ve výši minimálně 70%. Na to je ale složitý výpočet, který dělá speciální software a laik se k němu stejně nedostane - to je velká domů pro energetického auditora.

Zpět ale k boileru. To je nádrž s životností většinou do 15 let, a to už mu moc fandíme. Výrobci těchto zařízení si tedy na nedostatek práce nemohou stěžovat a my se musíme smířit s občasnou výměnou. A tady máme jádro pudla. Když si koupíme o pár desítek litrů větší nádobu na teplou užitkovou vodu s namontovanou třífázovou topnou patronou, můžete to zkombinovat pěkně s 3f FVE.

Běžný RD má hlavní jistič před elektroměrem B25A/3, rozvody elektřiny v domě třífázové, tak proč si nepořídit silnější elektrárnu? Protože peníze dělají zase peníze, tak původních 55 tisíc Kaček jako dotace je prostě málo.

Asi někdo dobře zaloboval a je tu NZU C3.9

Minimum 200 litrů vody pro akumulaci, 80 tisíc korun dotace, což je maximální částka, 50% zůstává, minimum výkonu FVE je na třech kWp.

Do nákladů se samozřejmě vejde i ta samotná nádrž s topnou patronou. Při energetickém hodnocení hrají plusové body: velikost nádrže, počet osob v domácnosti a celková spotřeba elektrické energie v domě, samozřejmostí je vhodná střecha. FVE je i v tomto případě určena pro úsporu elektřiny. S vyšším výkonem FVE investor pokryje větší spotřebu domu el. energie přes den a co se nepotřebuje, uloží se do velké nádrže na TUV. A pozor! Co poteče ven, když je voda ohřátá, to můžete prodat, viz článek 5 firem vykupuje přebytky z FVE.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Papíry k fotovoltaice krok za krokem v roce 2022

Zveřejněno: 2022-08-21 07:35:01

Instalace FVE je teď hit, málokdo si však uvědomí, nápor není jen na bedrech instalačních firem solárních elektráren, ale že napilno mají i úředníci distribučních společností (DS), Fondu životního prostředí a někde se zapotí i na stavebním úřadě či u památkářů. V tomto článku si projdeme celý proces realizace krok za krokem s výčtem názvů dokumentů (označíme červeně), které jsou v procesu potřeba, bavit se budeme o mikrozdroji pro RD s dotací z NZÚ.

Více zde »  
 

Jaký střídač pro novou sluneční elektrárnu

Zveřejněno: 2020-03-17 10:12:15

Jednofázový, třífázový, Grid-ON, Grid-Off, Hybridní... Kdo se v tom má vyznat? Něco si o tom napíšeme, ale jen tak trošku, aby to nenudilo :)

Více zde »  
 

Jaký směr panelů pro hybridní fotovoltaiku?

Zveřejněno: 2020-06-22 11:02:41

Zavedeným standardem pro umísťování fotovoltaických panelů je jižní směr střechy, či přímo jižní orientace panelů, umístěných na pomocné konstrukci nebo plastových vanách na rovné střeše. Je to tak i v případě hybridní fotovoltaické elektrárny?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022