NZU C3.9 je tu od 15. května 2020

Zveřejněno: 2020-11-09 09:22:17, počet zobrazení: 1339, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

No a co? Tomu nerozumím. Chytrému napověz, hloupého... Ok, v uvedeném termínu přibyla zajímavá podoblast dotace na FVE. Když napíšeme zajímavá, tak to bude nutné trochu popsat, pojďme na to.

Spousta domkařů má doma boiler kolem 160 l. Pro ukládání přebytků z FVE tu je podoblast programu Nová zelená úsporám s označením C3.4, kdy minimální objem zásobníku TUV je 120 litrů a minimální využitelný zisk z FVE je 1,7 MWh za rok, tedy sluneční elektrárna o výkonu 2 kWp je cajk. Dotace max. 50% z pořizovací ceny, může dosáhnout 55 000 Kč. Je tam ještě pojistka úspor energie v podobě nutného využití vyrobené energie ve výši minimálně 70%. Na to je ale složitý výpočet, který dělá speciální software a laik se k němu stejně nedostane - to je velká domů pro energetického auditora.

Zpět ale k boileru. To je nádrž s životností většinou do 15 let, a to už mu moc fandíme. Výrobci těchto zařízení si tedy na nedostatek práce nemohou stěžovat a my se musíme smířit s občasnou výměnou. A tady máme jádro pudla. Když si koupíme o pár desítek litrů větší nádobu na teplou užitkovou vodu s namontovanou třífázovou topnou patronou, můžete to zkombinovat pěkně s 3f FVE.

Běžný RD má hlavní jistič před elektroměrem B25A/3, rozvody elektřiny v domě třífázové, tak proč si nepořídit silnější elektrárnu? Protože peníze dělají zase peníze, tak původních 55 tisíc Kaček jako dotace je prostě málo.

Asi někdo dobře zaloboval a je tu NZU C3.9

Minimum 200 litrů vody pro akumulaci, 80 tisíc korun dotace, což je maximální částka, 50% zůstává, minimum výkonu FVE je na třech kWp.

Do nákladů se samozřejmě vejde i ta samotná nádrž s topnou patronou. Při energetickém hodnocení hrají plusové body: velikost nádrže, počet osob v domácnosti a celková spotřeba elektrické energie v domě, samozřejmostí je vhodná střecha. FVE je i v tomto případě určena pro úsporu elektřiny. S vyšším výkonem FVE investor pokryje větší spotřebu domu el. energie přes den a co se nepotřebuje, uloží se do velké nádrže na TUV. A pozor! Co poteče ven, když je voda ohřátá, to můžete prodat, viz článek 5 firem vykupuje přebytky z FVE.Četli jste? Jak připojit mikrozdroj?

Zveřejněno: 2020-05-25 07:09:11

Od začátku ledna 2016 platí vyhláška 16/2016 Sb. (o podmínkách připojení k síti), která umožňuje připojit solární elektrárny s výkonem do 10 kWp do sítě zjednodušenou cestou. Co tato "zjednodušená" cesta znamená a proč ji nevyužít si hned popíšeme. Tady to pořekadlo "Není všechno zlato, co se třpytí" platí do poslední unce. Úmysl byl možná dobrý, ale ach, ta naše legislativa!

Více zde.  
 

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde.  
 

Získání dotace garantujeme a dáme vám polovinu panelů zadarmo

Zveřejněno: 2020-10-26 05:15:21

Také vás neustále prudí reklamní hesla vyskakující ze všech stran, sotva se začnete o fotovoltaiku alespoň trochu zajímat? Jak to vlastně je s tou garancí získání dotace? A jak si jedna velká firma může dovolit dát polovinu panelů zadarmo? Pojďme si to rozebrat.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021