Ukradl 140 solárních panelů, škoda za miliony

Přidáno na server: 2011-03-21 21:35:40, počet zobrazení: 3153, zdroj: http://olomoucky.denik.cz/zlociny-a-soudy/ukradl--solarnich-panelu-skoda-za-miliony20110321.html. Další novinky zde.

Velký Újezd – Fotovoltaické elektrárny jsou terčem zájmu zlodějů. V Olomouckém kraji od konce ledna rozkradli solární technologie na třech. Naposledy v minulém týdnu odvezli 140 fotovoltaických panelů z areálu ve Velkém Újezdu na Olomoucku. Po zlodějích pátrá policie. 

Velký Újezd – Fotovoltaické elektrárny jsou terčem zájmu zlodějů. V Olomouckém kraji od konce ledna rozkradli solární technologie na třech. Naposledy v minulém týdnu odvezli 140 fotovoltaických panelů z areálu ve Velkém Újezdu na Olomoucku. Po zlodějích pátrá policie.  „Těžko říct, zda někdo jen škodí nebo sleduje nějaký svůj prospěch a potřebuje co nejlevnější postavit a co nejvýhodněji připojit elektrárnu,“ reagoval na krádež z konce minulého týdne Jozef Lištiak, zástupce investora elektrárny ve Velkém Újezdu. Ten nemůže na nikoho konkrétního ukázat.

„Opravdu netuším, kdo mohl panely vzít,“ dodal. Škodu odhadl na 1,5 milionu korun.

Podle policie v pátek minulý týden poškodil zatím neznámý pachatel oplocení elektrárny v obci Velký Újezd, přestřihl perimetrický kabel a vnikl do areálu.

„Odcizil 140 solárních panelů uložených na sedmi dřevěných paletách,“ popisovala policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Podobný případ se stal v polovině února v Troubkách na Přerovsku. Tam si zloděj z elektrárny odnesl 89 fotovoltaických panelů a majiteli způsobil škodu 1,2 milionu korun.

Na konci ledna vnikl zloděj také do areálu elektrárny v Určicích na Prostějovsku, odcizením 112 panelů a dalšího zařízení způsobil škodu asi 700.000 korun.

 

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019