Osekám podporu solární elektřiny

Přidáno na server: 2010-03-09 20:26:01, počet zobrazení: 2155, zdroj: http://zpravy.kurzy.cz/214169-fischer-osekam-podporu-solarni-elektriny/. Další novinky zde.

PRAHA (MEDIAFAX) - Snížit výkupní ceny solární elektřiny, to je priorita, kterou před sebou vidí premiér Jan Fischer. Píše v pondělním vydání deník E15.

PRAHA (MEDIAFAX) - Snížit výkupní ceny solární elektřiny, to je priorita, kterou před sebou vidí premiér Jan Fischer. Píše v pondělním vydání deník E15.„Kdyby tato úprava nebyla přijata, vedlo by to k tomu, že perspektivně, a ne za dlouhou dobu, výrazně zdraží elektřina pro koncové spotřebitele,“ tvrdí v rozhovoru pro deník E15 Fischer.

Podle Fischera je celý systém podpory solární energie špatně nastavený od samého začátku. „Je to obrovské poučení. Proto je to v řadě zákonů, které by měly být schváleny, číslo jedna,“ dodává Fischer.

Sněmovna by se měla návrhem, který výkupní ceny sníží, zabývat na své příští schůzi. Výstavba slunečních elektráren v Česku se stala jednou z nejvýnosnějších investic vůbec. Energetický regulační úřad může podle zákona snížit výkupní ceny elektřiny ze slunce maximálně o pět procent. Podle vládního návrhu by stát měl mít možnost snížit ceny výrazněji, pokud by se návratnost investic zrychlila pod hranici jedenácti let. Nyní je návratnost do solárních elektráren zhruba na devíti letech. Hospodářský výbor navrhuje, aby regulační úřad směl snižovat výkupní ceny ze všech obnovitelných zdrojů až o čtvrtinu. Většina politických stran v současné době preferuje návrh vlády.

Premiér chce také pokročit v pracích na reformě vědy a výzkumu. „Máme ambici udělat novou nominaci rady pro výzkum a inovace,“ říká Fischer. Podle něj je potřeba ve vědecké oblasti „klidnit atmosféru“.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019