O sluneční elektrárně se opět jednalo pod širým nebem

Přidáno na server: 2009-09-18 10:29:42, počet zobrazení: 1993, zdroj: http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/elektrarna20090917.html. Další novinky zde.

Leletice  - V Leleticích na Hvožďansku možná vyroste solární elektrárna. Některým lidem se to ale nelíbí a argumentují tím, že stavba se nehodí do krajiny.

Leletice  - V Leleticích na Hvožďansku možná vyroste solární elektrárna. Některým lidem se to ale nelíbí a argumentují tím, že stavba se nehodí do krajiny.

Na místě, které si podnikatel vybral pro elektrárnu, se v týdnu uskutečnilo veřejné projednání územního rozhodnutí o umístění stavby. To bylo už druhé v pořadí. Na jaře obdržel stavební úřad v Březnici připomínky, kterými se museli úředníci zabývat. V úterý se znovu sešlo několik námitek proti umístění stavby.

„Většinou jde o námitky kvůli tomu, že stavba se nehodí do zdejší krajiny. Námitky posoudíme a až pak se vydá nějaké rozhodnutí,“ řekla Deníku vedoucí stavebního úřadu Radmila Novotná. Po veřejném projednání následovalo neveřejné jednání o provedení stavby.

Někteří lidé se domnívají, že solární panely zničí pohled do krajiny. Mimo jiného tvrdí, že už teď je problém prodat chatu.
Podnikatel, který chce v Leleticích elektrárnu postavit, koupil za tímto účelem pozemky bývalého zemědělského areálu. Kvůli nesouhlasu některých lidí dokonce částečně ustoupil od původního záměru a v horní části areálu už panely neplánuje.
Protože se lokalita nachází v Přírodním parku Třemšín, musel se už předtím k záměru vyjádřit i odbor životního prostředí v Příbrami. Ten už vydal kladné stanovisko.

 

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019