Neznámí lapkové ukradli solární panely

Přidáno na server: 2010-06-09 19:45:11, počet zobrazení: 2240, zdroj: http://kolinsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/ukradene_solar_panely20100521.html. Další novinky zde.

Zatím neznámý pachatel odcizil v noci na pátek velké množství solárních panelů z vznikající solární elektrárny u obce Hradešín.

Zatím neznámý pachatel odcizil v noci na pátek velké množství solárních panelů z vznikající solární elektrárny u obce Hradešín.Jak se zdá, tak nenechavec měl v noci volné pole působnosti. Rozestavěná elektrárna se totiž nachází mezi lesy, na místě, kam není příliš vidět, necelé dva kilometry od obce Hradešín a přibližně kilometr od vesničky Doubek.

Lapkovi se zalíbily složené panely připravené k montáži. Ty již namontované měly údajně zůstat nedotčeny. „S ohledem na vyšetřování bližší informace budeme sdělovat až po konzultaci s jednatelem,“ řekl v pátek do telefonu manažer celého projektu Jan Zbořil.

Dokončení solární elektrárny by ale tato nemilá skutečnost měla zasáhnout jen minimálně. „Stavbu by to nemělo ohrozit, ale bude se zřejmě muset sáhnout do rezerv,“ řekli Kolínskému deníku na místě pracovníci, kteří na projektu pracují.

Zda se někomu solární panely hodily pro stavbu vlastní elektrárny, nebo se je pokusí prodat je zatím otázkou. Na tu by měla dát odpověď kriminální policie, která podle našich informací celou věc řeší.

 

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019