Zloději si vytipovali desítky solárních panelů pomocí Google Earth

Zveřejněno: 2010-01-10 13:09:23, počet zobrazení: 2415, zdroj: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/188784-zlodeji-si-vytipovali-desitky-solarnich-panelu-pomoci-google-earth.html. Další novinky zde.

Vzestup alternativních zdrojů energie přilákal pozornost podsvětí. V USA se množí krádeže solárních panelů. Lupiči je plánují podle stanice NPR s pomocí programu Google Earth, který zprostředkovává detailní satelitní snímky.

Vzestup alternativních zdrojů energie přilákal pozornost podsvětí. V USA se množí krádeže solárních panelů. Lupiči je plánují podle stanice NPR s pomocí programu Google Earth, který zprostředkovává detailní satelitní snímky.

Ve slunné Kalifornii začali s rozsáhlou instalací panelů hlavně zdejší vinaři. Zloději však v poslední době často najedou na vinice, které nejsou oplocené a strážené,  s dodávkou a během chvilky zmizí třeba i 70 panelů. 

Například v údolí Napa byli někteří vinaři okradeni už vícekrát. Místnímu šerifovi nahlásili majitelé vinic jen v loňském roce zcizení přibližně 400 solárních panelů.  Hodnota jednoho panelu se přitom pohybuje kolem 1000 dolarů (18 250 Kč).

Přestože jsou vinice na odlehlých místech a cizí  lidé většinou nemohou o panelech a jejich umístění nic vědět, udělají si podle zástupce šerifa Jona Thompsona zloději dokonalý přehled o situaci s pomocí podrobných satelitních snímků na Google Earth a pak jdou najisto.

Panely jsou přibližně metr krát půl metru velké a váží kolem 13 kilogramů. Nedají se rozebrat na díly a krást je kvůli obsahu mědi nebo jiných kovů by nemělo smysl. Podle stanice NPR je proto zřejmé, že se rozbujel černý trh se solárními panely. Místní kongresman proto navrhuje, aby se vylepšil způsob identifikace jednotlivých panelů, protože je nabíledni, že se ukradené panely někde objeví.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Fotovoltaika svépomocí, problém zvaný Grid-Free

Zveřejněno: 2021-02-22 07:15:26

Grid Free fotovoltaické elektrárny je marketingový tah na lidi, kteří fandí fotovoltaice, rádi by si ji pořídili a po přečtení článků na internetu nabydou dojmu, že vše zvládnou sami. Pojďme si dát plusy a mínusy pěkně na jednu hromádku. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bu, bu, bu!

Více zde »  
 

Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?

Zveřejněno: 2020-04-20 06:21:47

Na zajímavou otázku zajímavá odpověď. Teorie je věc pěkná, ale reálná historická data navíc z posledních let jsou k nezaplacení. Jak je to tedy s výrobou fotovoltaických elektráren? Kolik vyrobí FVE energie za den? Přívržence našeho webu potěšíme a některé obchoďáky (s teplou vodou nebo slunečními elektrárnami) asi moc ne.

Více zde »  
 

Extrémní sucho a změna klimatu je tady

Zveřejněno: 2019-11-08 15:18:35

Zdá se, že je něco jinak než by mělo být. Něco, co netěší nikoho. Nebo se pleteme? Ano, majitelé fotovoltaických elektráren totiž zažívají královské období. Ale vždy může být ještě lépe. Pojďme se podívat na pár zajímavých klimatologických údajů, které nám Český hydrometeorologický institut nabízí na svém webu zcela zdarma. Jsou prostě čísla, která stojí za to porovnat.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022