Záloha celého domu na baterii

Zveřejněno: 2021-09-26 11:05:21, počet zobrazení: 8142, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Hybridní solární elektrárny, tedy ty s baterií, mají několik dobrých vlastností pro které jsou stále populárnější. Jednou z nich je možnost ostrovního provozu, pokud vypadne distribuční síť. Jedna nejmenovaná velká společnost nabízí možnost stoprocentního provozu celého domu z baterií, pojďme si to rozebrat logicky.

Jelikož se na nás zákazníci stále častěji obrací se svými poptávkami, setkáváme se i s konkurenčními nabídkami, ty nás sice nezajímají, ale pro informaci se mrkneme... Někdy zůstává rozum stát nad věcmi, které lze v nabídce najít.

Hybridních systémů se montuje stále více, a ta možnost mít zálohovanou část instalace je praktická. Je účelné mít zálohu na lednici, mrazák, plynový kotel, EZS, kamerový systém, čerpadlo na vodu z vlastní studny či LED světla v domě. Bez dalších okruhů je lepší se při výpadku proudu obejít, neb mívají větší energetické nároky.

O tom, že z baterie není možné vždy a neomezeně cucat 100 procent výkonu jsme psali už v článku (Vše)spasitelnost asymetrickým měničem. O to více problémů nastává v případě nočního výpadku sítě, to pak je člověk rád za každou kWh, která v akumulátoru ještě zbyla, a proto se doporučuje v zimním období nastavit maximální hloubku vybití na 50%, aby v baterce vždy aspoň něco zbylo...

A teď si vezměme případ, kdy nejmenovaný moloch nainstaluje kompletní zálohu celého domu. Rodinka se ráno v zimě vzbudí do domu bez elektřiny ze sítě. Z venku nepoznají, že je cokoli jinak, protože je to ani nenapadne se podívat na ulici, když doma světlo svítí, televize jede, kávovar už chrochtá... Zapnout si párky na indukci, paňmáma se jde kulmovat... A jéje... CVAK! A je tma jako všude okolo, stejně jako u těch, co si tu baterku nekoupili... Tady je možná přetíženo nebo vybito a nejede se. Jediné štěstí, že ten mobil má v ruce každý, aspoň si posvítí cestou k autu do práce. No, neber to za ty prachy!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Zelený bonus a baterie. Jde to k sobě?

Zveřejněno: 2020-04-17 04:12:48

Provozujeme elektrárnu z roku 2007 se zeleným bonusem, nejsme v tom sami. Blíží se doba, kdy zelené bonusy přestaneme pobírat. Vyplatí se elektrárnu ponechat v provozu? A co baterie, šly by připojit?

Více zde »  
 

Návratnost s novou dotací od října 2021

Zveřejněno: 2021-09-28 21:42:11

Obecné principy uvedené na stránce Návratnost fotovoltaické elektrárny jsou platné i s aktuálním programem dotace na FVE od 12.10.2021. Nová zelená úsporám přechází s podporou podmíněnou vlastní spotřebou na prostou investiční, každý projekt tak může být podpořen do výkonu 10 kWp, což je zároveň legislativní limit pro tzv. mikrozdroj. Výrobce nemusí být podnikatel s licencí a současně může prodávat přebytky vyrobené energie.

Více zde »  
 

Váhat nebo spěchat na instalaci fotovoltaické elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-24 12:50:12

S dnešním tématem se pojí některá pořekadla. Kdo si počká, ten se dočká. Kdo chvíli stál, už stojí opodál. Nebo taky: Kdo šetří, má za tři. Jak to vidíme u nás v redakci webu? Vyplatí se vůbec počkat?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022