Cena OTE: 1.82Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Záloha celého domu na baterii

Zveřejněno: 2021-09-26 11:05:21, počet zobrazení: 12326, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Hybridní solární elektrárny, tedy ty s baterií, mají několik dobrých vlastností pro které jsou stále populárnější. Jednou z nich je možnost ostrovního provozu, pokud vypadne distribuční síť. Jedna nejmenovaná velká společnost nabízí možnost stoprocentního provozu celého domu z baterií, pojďme si to rozebrat logicky.

Jelikož se na nás zákazníci stále častěji obrací se svými poptávkami, setkáváme se i s konkurenčními nabídkami, ty nás sice nezajímají, ale pro informaci se mrkneme... Někdy zůstává rozum stát nad věcmi, které lze v nabídce najít.

Hybridních systémů se montuje stále více, a ta možnost mít zálohovanou část instalace je praktická. Je účelné mít zálohu na lednici, mrazák, plynový kotel, EZS, kamerový systém, čerpadlo na vodu z vlastní studny či LED světla v domě. Bez dalších okruhů je lepší se při výpadku proudu obejít, neb mívají větší energetické nároky.

O tom, že z baterie není možné vždy a neomezeně cucat 100 procent výkonu jsme psali už v článku (Vše)spasitelnost asymetrickým měničem. O to více problémů nastává v případě nočního výpadku sítě, to pak je člověk rád za každou kWh, která v akumulátoru ještě zbyla, a proto se doporučuje v zimním období nastavit maximální hloubku vybití na 50%, aby v baterce vždy aspoň něco zbylo...

A teď si vezměme případ, kdy nejmenovaný moloch nainstaluje kompletní zálohu celého domu. Rodinka se ráno v zimě vzbudí do domu bez elektřiny ze sítě. Z venku nepoznají, že je cokoli jinak, protože je to ani nenapadne se podívat na ulici, když doma světlo svítí, televize jede, kávovar už chrochtá... Zapnout si párky na indukci, paňmáma se jde kulmovat... A jéje... CVAK! A je tma jako všude okolo, stejně jako u těch, co si tu baterku nekoupili... Tady je možná přetíženo nebo vybito a nejede se. Jediné štěstí, že ten mobil má v ruce každý, aspoň si posvítí cestou k autu do práce. No, neber to za ty prachy!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Podzim nepřeje fotovoltaice, ani té hybridní

Zveřejněno: 2020-11-02 07:02:03

Pošmourno, plýskanice, déšť a citelně se zkracujicí doba slunečního svitu, tohle prodejci fotovoltaiky rozhodně nehraje do karet, každý potencionální zákazník si lehce uvědomí jak je mu akumulace k ničemu, když není z čeho nebo co akumulovat.

Více zde »  
 

Jak správně poptat solární elektrárnu

Zveřejněno: 2021-02-01 07:48:12

Poptali jste elektrárnu a nikdo se neozval nebo vaše komunikace "vyšuměla"? Tak proč, sakra, inzerovali, že se do dvou dnů ozvou, a pak nikdo nereaguje?

Více zde »  
 

FVE a umělá inteligence, co čekat?

Zveřejněno: 2024-04-02 20:44:15

Pojem Umělá inteligence je populární a tak je všude. Jedná se však pouze o program, který napsal člověk. Co se tomuto programu dalo za úkol, to dělá - především však sbírá zkušenosti a tím se učí, pamatuje si třeba preference lidí, kteří tento program používají. Ve spojení s fotovoltaikou může být AI přínosem, většinou ale není vůbec třeba této chytré automatizace.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »