Záloha celého domu na baterii

Zveřejněno: 2021-09-26 11:05:21, počet zobrazení: 6626, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Hybridní solární elektrárny, tedy ty s baterií, mají několik dobrých vlastností pro které jsou stále populárnější. Jednou z nich je možnost ostrovního provozu, pokud vypadne distribuční síť. Jedna nejmenovaná velká společnost nabízí možnost stoprocentního provozu celého domu z baterií, pojďme si to rozebrat logicky.

Jelikož se na nás zákazníci stále častěji obrací se svými poptávkami, setkáváme se i s konkurenčními nabídkami, ty nás sice nezajímají, ale pro informaci se mrkneme... Někdy zůstává rozum stát nad věcmi, které lze v nabídce najít.

Hybridních systémů se montuje stále více, a ta možnost mít zálohovanou část instalace je praktická. Je účelné mít zálohu na lednici, mrazák, plynový kotel, EZS, kamerový systém, čerpadlo na vodu z vlastní studny či LED světla v domě. Bez dalších okruhů je lepší se při výpadku proudu obejít, neb mívají větší energetické nároky.

O tom, že z baterie není možné vždy a neomezeně cucat 100 procent výkonu jsme psali už v článku (Vše)spasitelnost asymetrickým měničem. O to více problémů nastává v případě nočního výpadku sítě, to pak je člověk rád za každou kWh, která v akumulátoru ještě zbyla, a proto se doporučuje v zimním období nastavit maximální hloubku vybití na 50%, aby v baterce vždy aspoň něco zbylo...

A teď si vezměme případ, kdy nejmenovaný moloch nainstaluje kompletní zálohu celého domu. Rodinka se ráno v zimě vzbudí do domu bez elektřiny ze sítě. Z venku nepoznají, že je cokoli jinak, protože je to ani nenapadne se podívat na ulici, když doma světlo svítí, televize jede, kávovar už chrochtá... Zapnout si párky na indukci, paňmáma se jde kulmovat... A jéje... CVAK! A je tma jako všude okolo, stejně jako u těch, co si tu baterku nekoupili... Tady je možná přetíženo nebo vybito a nejede se. Jediné štěstí, že ten mobil má v ruce každý, aspoň si posvítí cestou k autu do práce. No, neber to za ty prachy!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Přebytky z FVE mají svůj strop

Zveřejněno: 2021-08-16 13:56:09

Cena elektřiny láme rekordy, to čteme všude. Majitelé slunečních elektráren si mnou ruce, jak krásně šetří a kdo má místo na střeše, hledá prostor pro navýšení výkonu přidáním dalších panelů. Pozná někdo, že jsem si jich pár přidal(a)?

Více zde »  
 

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde »  
 

Mohu postupně rozšiřovat kapacitu baterie?

Zveřejněno: 2020-09-28 10:02:54

Koupím si hybridní fotovoltaickou elektrárnu a baterii jen tak, aby prošla na dotaci. Tak to přece stačí. Uplyne měsíc a vidím, že by možná bylo lepší mít kapacitu o kapánek nebo dva kapánky větší. Po roce už si vím rady i s maximem, které lze připojit, koupil(a) jsem si totiž plug-in hybrid a nebo rovnou elektromobil. Mám smůlu, nebo si můžu připojit "co chci"?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace | Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022