V Zašové postaví solární elektrárnu

Zveřejněno: 2010-08-10 20:20:22, počet zobrazení: 4059, zdroj: http://valassky.denik.cz/zpravy_region/v-zasove-postavi-solarni-elektrarnu20100805.html. Další novinky zde.

Zašová – Novou sluneční elektrárnu za sedm set milionů korun plánuje postavit do konce roku firma Ren power v průmyslové zóně Hačov u Zašové.

Zašová – Novou sluneční elektrárnu za sedm set milionů korun plánuje postavit do konce roku firma Ren power v průmyslové zóně Hačov u Zašové.

Pronájem obecních pozemků, na kterých fotovoltaickou elektrárnu pracovníci firmy vybudují, přinese Zašové peníze.

Přesnou sumu, kterou Zašová za pronájem pozemků dostane, ale odmítla starostka Zašové Anna Mikošková prozradit. „Pozemek má něco přes dvacet hektarů. Cenu za jeho pronájem vám ale v tuto chvíli neřeknu,“ vyjádřila se ke stavbě elektrárny Mikošková.

Projektový manažer firmy Ren power, která je zároveň investorem výstavby, František Švec se domnívá, že solární energie je pro Zašovou přínosem.

„Významně posílí obecní rozpočet. Stavbu plánujeme zahájit ve třetím čtvrtletí,“ prozradil Švec.

Další výhody vidí manažer v úspoře fosilních paliv, které by se jinak musely spálit při výrobě elektřiny v konvenčních zdrojích.

„Emise se tak zmenší,“ doplnil Švec, který se rovněž domnívá, že výstavba vyřeší v zóně problém s odtokem dešťové vody z polí.

Mnohem skeptičtější ke stavbě solární elektrárny jsou někteří ochránci přírody.

„Chápu, že to obci přinese peníze. Na druhou stranu se výrazně změní ráz krajiny,“ komentoval výstavbu Jan Pavelka z oddělení Ochrany přírody a krajiny z krajského úřadu ve Zlíně.

Pavelka zároveň upozornil na skutečnost, že se v okolí vyskytuje chráněný Chřástal polní a cesty, kudy prochází zvěř.

Využití průmyslové zóny, která doposud stála ladem, lidé ze Zašové vítají. „Jako občan jsem samozřejmě rád, že v rozpočtu obce přibudou peníze,“ prozradil například Vladimír Štěpán.

Někteří lidé ze Zašové se také chystají přijít na informativní schůzku, která se koná na tamějším obecním úřadě 11. srpna.

Výstavba solární elektrárny takového rozsahu je na Valašsku spíše výjimkou. Lidé většinou upřednostňují solární panely umístěné na střechách.

Energii ze slunečních panelů využívají například v průmyslové zóně Bobrky u Vsetína nebo ve vsetínské základní škole v Rokytnici.

O výstavbě fotovoltaické elektrárny se uvažovalo také v průmyslové zóně Lešná ve Valašském Meziříčí.

„Firma, která má pozemek do konce roku v pronájmu, nám zatím nedala žádné zprávy,“ komentoval aktuální situaci starosta Valašského Meziříčí Jiří Částečka.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Výsledky dTestu z kampaně Chci sluneční energii jsou překonány

Zveřejněno: 2020-06-01 15:35:44

V roce 2019 dTest zorganizoval kampaň na hromadnou poptávku dodávky FVE domácnostem, které projeví zájem. Zájem projevilo zhruba 15 tisíc domácností, které pak dostaly od vítěze rámcovou nabídku, tu mimochodem posílá dodnes všem, i když se toho nezúčastnili. Tím vítězem se stala firma ČEZ Prodej. Pojďme se podívat na tuto problematiku jiným úhlem pohledu.

Více zde »  
 

Hasiči a fotovoltaika není dobrá kombinace

Zveřejněno: 2020-09-21 06:31:11

Oheň je stejně jako voda dobrý sluha, ale zlý pán. Opéci si špekáčky nebo steak je fajn, ale když zahoří vaše obydlí, tak už je zle. A s fotovoltaikou na střeše to může být ještě daleko horší. Pojďme se podívat na některá důležitá fakta o tomto problému. Nechceme strašit, nikomu nic zlého nepřejeme, ale informace by měl mít každý majitel solární elektrárny.

Více zde »  
 

Extrémní sucho a změna klimatu je tady

Zveřejněno: 2019-11-08 15:18:35

Zdá se, že je něco jinak než by mělo být. Něco, co netěší nikoho. Nebo se pleteme? Ano, majitelé fotovoltaických elektráren totiž zažívají královské období. Ale vždy může být ještě lépe. Pojďme se podívat na pár zajímavých klimatologických údajů, které nám Český hydrometeorologický institut nabízí na svém webu zcela zdarma. Jsou prostě čísla, která stojí za to porovnat.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022