V Holýšově na Domažlicku vzniknou letos čtyři solární elektrárny

Přidáno na server: 2009-08-05 18:45:14, počet zobrazení: 1950, zdroj: http://www.stavebni-forum.cz/cs/article/14719/v-holysove-na-domazlicku-vzniknou-letos-ctyri-solarni-elektrarny/. Další novinky zde.

V Holýšově na Domažlicku do konce roku budou stát čtyři fotovoltaické zdroje o celkovém výkonu 5,5 megawattu.

V Holýšově na Domažlicku do konce roku budou stát čtyři fotovoltaické zdroje o celkovém výkonu 5,5 megawattu. Budou stát několik stovek milionů korun. V těchto dnech byla uvedena do provozu druhá elektrárna o výkonu až 702 kW, která přišla na 85 milionů korun. ČTK to řekl starosta pětitisícového města Antonín Pazour. Do dvou měsíců vznikne těsně vedle ní třetí solární zdroj o výkonu 2,31 MW a další o výkonu 0,92 MW bude vyrábět elektřinu do konce roku.

Další velký solární park vzniká v bývalých kasárnách ve Strašicích u Rokycan. Za několik týdnů bude zahájen provoz první etapy obřího solárního parku, který má postupně přijít na půl miliardy korun a bude mít výkon 3 MW. Dosud největší solární park v zemi s výkonem 2,85 MW je od prosince v Dívčicích na Strakonicku. Letos v květnu byl zahájen zkušební provoz sluneční elektrárnu v Protivíně na Písecku. Po dokončení letos na podzim má mít výkon 3,5 MW.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019