Tažení vlády proti fotovoltaice ohrožuje až 10 tisíc pracovních míst

Zveřejněno: 2010-12-07 18:40:35, počet zobrazení: 2385, zdroj: http://zpravy.kurzy.cz/255363-tazeni-vlady-proti-fotovoltaice-ohrozuje-az-10-tisic-pracovnich-mist-29-11-2010/. Další novinky zde.

PRAHA (MEDIAFAX) - Zavedení 26procentní daně z tržeb za solární elektřinu a další vládní opatření, která mají v příštím roce eliminovat solární boom, mohou v Česku ohrozit až 10 tisíc pracovních míst. Majitelé solárních elektráren to uvedli na pondělním semináři v Senátu.

PRAHA (MEDIAFAX) - Zavedení 26procentní daně z tržeb za solární elektřinu a další vládní opatření, která mají v příštím roce eliminovat solární boom, mohou v Česku ohrozit až 10 tisíc pracovních míst. Majitelé solárních elektráren to uvedli na pondělním semináři v Senátu.

Odpůrci vládní novely poukazovali zejména na údajnou protiústavnost chystaných opatření a na rozpor se závazky o ochraně investic, k nimž se Česká republika zavázala. Řeč byla i o možném ohrožení bankovního sektoru.

Banky by mohly přijít o peníze, které půjčily provozovatelům solárních elektráren, neboť ti by v důsledku vládních kroků neměli na splátky úvěrů.

Kritice byl zasypaný také Energetický regulační úřad (ERÚ), který podle provozovatelů poskytuje nepravdivé a zkreslené informace. "Stát nemůže a nesmí používat nepodložené a zkreslené údaje ERÚ k likvidaci podnikání ve fotovoltaice a k poškození dobrého jména České republiky v zahraniční," uvedla ekoložka Neela Winkelmann-Heyrovská.

Advokát Lukáš Nývlt z advokátní kanceláře Glatzova & Co připomněl problematické právní aspekty chystaných opatření. V první řadě porušení legitimního očekávání a tzv. nepravou retroaktivitu, která je sice přípustná, ale v některých případech může být shledána jako nepřípustná. Nývlt naznačil, že v této situaci by se o takový případ mohlo jednat.

Opoziční stanovisko poskytl náměstek ministra financí Ladislav Minčič. "Stát nemohl sedět se založenýma rukama a hledět, jak krachuje jedna třetina průmyslu a o práci přicházejí ne desetitisíce, ale statisíce lidí," řekl.

"Je jen málo odvětví průmyslu, která by měla tak komfortní podmínky jako provozování solárních elektráren," řekl Minčič v poukazu na fakt, že provozovatelé solárních elektráren mají své zisky garantované státem, protože distribuční firmy jejich elektřinu musí povinně vykupovat.Četli jste? Aktuální trendy a informace o fotovoltaice v jednom videu

Zveřejněno: 2020-06-29 09:23:12

Jeden obrázek ukáže víc než tisíc slov a jedno video je víc než 1000 obrázků. O fotovoltaice je hodně napsáno, ale opravdu solidní video bez reklamy na konkrétní výrobky nebo systémy tu chybělo. Minulý čas je na místě. Pojďte se podívat.

Více zde.  
 

Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde.  
 

(Ne)buďte energeticky nezávislí

Zveřejněno: 2020-05-05 12:12:48

Komentář, který si nemůžeme odpustit.
Titulek dnešního tématu snad každý viděl u nějaké nabídky na fotovoltaickou elektrárnu. Zamyslel se však někdo nad reálností takového (samozřejmě toho pozitivního) příkazu? Nemělo být snad napsáno: zkuste jestli umíme nabídnout fve s baterií tak, abyste se nemuseli bát výpadku v případě servisu distribuční sítě?

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2020