Stát podporu solárních elektráren sníží

Zveřejněno: 2010-08-30 20:10:49, počet zobrazení: 3363, zdroj: http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/775347. Další novinky zde.

Podpora solárních elektráren by měla klesnout. Potvrdilo to i jednání vlády, která sice i nadále počítá s pokrytím více než 13 procent spotřeby z obnovitelných zdrojů do konce roku 2020, ale stanovuje roční hodnoty instalovaných výkonů.

Podpora solárních elektráren by měla klesnout. Potvrdilo to i jednání vlády, která sice i nadále počítá s pokrytím více než 13 procent spotřeby z obnovitelných zdrojů do konce roku 2020, ale stanovuje roční hodnoty instalovaných výkonů.

Nastavení limitů má omezit například solární elektrárny. Problém je ale v tom, že dosud byla pravidla nastavena tak, že výrobci fotovoltaické elektřiny, kteří spustí provoz do konce letošního roku, mohou počítat s tím, že budou mít na léta dopředu garantovanou vysokou výkupní cenu.

Hospodářské noviny uvedly, že už v příštím roce kvůli tomu možná domácnosti zaplatí za elektřinu o 15 procent víc.

Podle analytika poradenské firmy ENA Jiřího Gavora je rapidní růst cen elektřiny doslova na pořadu dne.

„Aktuálně všichni platí 166 korun na megawatthodinu jako příspěvek obnovitelných zdrojů energie a podporu kogenerace. V příštím roce hrozí nárůst až na 700 korun,“ uvedl pro Radiožurnál Gavor a dodal:

„U průměrné domácnosti to představuje navýšení kolem 2000 korun ročně, a to při 4 megawatthodinách. U domácností s vyšší spotřebou elektřiny, konkrétně s 9 megawathodinami ročně, lze počítat s navýšením o zhruba 4500 korun. Pro domácnosti, které používají elektřinu na vytápění a jejich spotřeba se pohybuje kolem 20 megawatthodin lze počítat s 9000 – 10000 korunami navíc.“

Pro průmyslové podniky by měla nastalá situace dalekosáhlejší následky. V jejich případě se očekává nárůst cen až o 30 procent.

Podle Gavora vše patrně závisí na tom, kolik solárních elektráren se rozběhne do konce letošního roku.

„Každá elektrárna, která bude letos dokončena, má nárok na pevnou výkupní cenu podle staré legislativy, jenž je mimořádně výhodná pro fotovoltaiku.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

NZÚ dotace pro on-grid FVE s hybridním měničem

Zveřejněno: 2022-02-04 20:24:47

S poptávkami solárních elektráren se roztrhl pytel, FVE chce každý. Klasická nabídka instalačních firem je buď On-grid FVE bez baterek nebo plnohodnotná hybridní FVE. Ale co když bude hybrid bez baterky nebo on-grid s hybridním měničem? Podpoří takový projekt NZÚ?

Více zde »  
 

Hasiči a fotovoltaika není dobrá kombinace

Zveřejněno: 2020-09-21 06:31:11

Oheň je stejně jako voda dobrý sluha, ale zlý pán. Opéci si špekáčky nebo steak je fajn, ale když zahoří vaše obydlí, tak už je zle. A s fotovoltaikou na střeše to může být ještě daleko horší. Pojďme se podívat na některá důležitá fakta o tomto problému. Nechceme strašit, nikomu nic zlého nepřejeme, ale informace by měl mít každý majitel solární elektrárny.

Více zde »  
 

Topení solární elektrárnou je nesmysl

Zveřejněno: 2020-10-05 07:23:47

Když jsme v roce 2008 začínali montovat FVE,  spousta klientů kladla otázku strany efektivity fotovoltaických elektráren a nákladů na topení. Tenkrát byla jiná doba - doba zelených bonusů. Jak je to ale teď na prahu roku 2021?  Titulek sice napověděl, podrobnosti v článku dále.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022