Cena OTE: 2.13Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Stát podporu solárních elektráren sníží

Zveřejněno: 2010-08-30 20:10:49, počet zobrazení: 3531, zdroj: http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/775347. Další novinky zde.

Podpora solárních elektráren by měla klesnout. Potvrdilo to i jednání vlády, která sice i nadále počítá s pokrytím více než 13 procent spotřeby z obnovitelných zdrojů do konce roku 2020, ale stanovuje roční hodnoty instalovaných výkonů.

Podpora solárních elektráren by měla klesnout. Potvrdilo to i jednání vlády, která sice i nadále počítá s pokrytím více než 13 procent spotřeby z obnovitelných zdrojů do konce roku 2020, ale stanovuje roční hodnoty instalovaných výkonů.

Nastavení limitů má omezit například solární elektrárny. Problém je ale v tom, že dosud byla pravidla nastavena tak, že výrobci fotovoltaické elektřiny, kteří spustí provoz do konce letošního roku, mohou počítat s tím, že budou mít na léta dopředu garantovanou vysokou výkupní cenu.

Hospodářské noviny uvedly, že už v příštím roce kvůli tomu možná domácnosti zaplatí za elektřinu o 15 procent víc.

Podle analytika poradenské firmy ENA Jiřího Gavora je rapidní růst cen elektřiny doslova na pořadu dne.

„Aktuálně všichni platí 166 korun na megawatthodinu jako příspěvek obnovitelných zdrojů energie a podporu kogenerace. V příštím roce hrozí nárůst až na 700 korun,“ uvedl pro Radiožurnál Gavor a dodal:

„U průměrné domácnosti to představuje navýšení kolem 2000 korun ročně, a to při 4 megawatthodinách. U domácností s vyšší spotřebou elektřiny, konkrétně s 9 megawathodinami ročně, lze počítat s navýšením o zhruba 4500 korun. Pro domácnosti, které používají elektřinu na vytápění a jejich spotřeba se pohybuje kolem 20 megawatthodin lze počítat s 9000 – 10000 korunami navíc.“

Pro průmyslové podniky by měla nastalá situace dalekosáhlejší následky. V jejich případě se očekává nárůst cen až o 30 procent.

Podle Gavora vše patrně závisí na tom, kolik solárních elektráren se rozběhne do konce letošního roku.

„Každá elektrárna, která bude letos dokončena, má nárok na pevnou výkupní cenu podle staré legislativy, jenž je mimořádně výhodná pro fotovoltaiku.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Reálná data reálné hybridní FVE online + grafy produkce

Zveřejněno: 2023-01-18 23:45:25

Jsme unikátní web - i když stavíme stovky elektráren ročně, nestydíme se informovat o problematice solárních elektráren otevřeně a pravdivě. Právě jsme spustili online monitoring veřejně a pro všechny. Podobné grafy vidí majitelé námi postavených projektů. Jeden z nich nám poskytuje data, brzy přidáme další z našich referencí. Pojďte se podívat, grafy ukáží holou až nahatou pravdu o vztahu výkon panelů - kapacita baterie - den v roce a v neposlední řadě počasí. Taková data jinde nenajdete, no fakt! Nekecáme! Makáme.

Více zde »  
 

Který je nejúčinnější solární panel?

Zveřejněno: 2020-07-22 10:21:36

Vychloubat se nejvýkonnějšími slunečními panely, to umí každý. Jak to ale je ve skutečnosti? Co když reklama neuvádí relevantní data? A jak si můžu poradit vlastními silami (kalkulačkou)?

Více zde »  
 

Co je Wattrouter? A proč ho použít?

Zveřejněno: 2021-02-08 08:11:36

Pojďme se podívat na přístroj pro přesměrování přebytků ze solární elektrárny do boileru, akumulační nádrže nebo třeba pro provoz čerpadla. Návratnost investice se dokonce někdy nedá počítat ani na roky, mohou to být i měsíce.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »