Solární elektrárna se staví také u Světlé

Zveřejněno: 2010-07-25 19:21:28, počet zobrazení: 2847, zdroj: http://havlickobrodsky.denik.cz/podnikani/20100716fotovoltaika_svetla.html. Další novinky zde.

Rozmach výstavby solárních elektráren zasáhl i Světelsko.

Rozmach výstavby solárních elektráren zasáhl i Světelsko.Ve středu byla slavnostně zahájena stavba solární elektrárny z fotovoltaických panelů na pozemku o rozloze 8,8 hektarů na výpadovce směrem na Lipničku, který si pronajala soukromá společnost z hlavního města.

„Doufáme, že stavba proběhne bez komplikací a že se podaří fotovoltaické panely nainstalovat do konce roku,“ sdělil místostarosta Světlé nad Sázavou Josef Böhm. Ten také potvrdil, že finanční přínos pro město byl hlavním kritériem při rozhodování zastupitelů o prodeji pozemku pro výstavbu fotovoltaiky.

„Město ještě do konce roku získá částku do třiceti milionů korun, a potom každý rok 7,5 procenta z podílu na prodeji elektřiny po dobu dvaceti let,“ potvrdil místostarosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek.

Výkon sluneční elektrárny by měl být přibližně 3,5 MW. „Od ČEZu mají povolený výkon až 4 MW,“ upřesnil Jan Tourek. „Jaký však bude skutečný výkon, záleží už na vlastníkovi elektrárny,“ dodal místostarosta.

Cenovým rozhodnutím Energetického regulačního úřadu z 3. listopadu 2009 byla stanovena výkupní cena elektrické energie z fotovoltaických elektráren na 12,15 korun za kilowatthodinu (týká se elektráren o výkonu nad 30 kW uvedených do provozu do 31. prosince 2010).
Tato výkupní cena je státem garantována jako fixní po dobu dvaceti let.

„Finanční prostředky, které obdržíme od provozovatele fotovoltaické elektrárny, použijeme na koupi téměř dvanáctihektarového pozemku v centru města za cenu 200 korun za metr čtvereční, na kterém by vznikly parcely pro výstavbu rodinných domků,“ prozradil místostarosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek.

Podle starostky města Lenky Arnotové bude podíl z prodeje elektrické energie použit také na financování provozu nově rekonstruovaného sportovního centra Pěšinky.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Asymetrický střídač

Zveřejněno: 2021-03-22 07:36:52

O asymetrii střídačů jdou na internetu legendy. Pojďme se podívat na čistou pravdu, bohužel spoustu lidí zklamání nemine. Ona totiž není asymetrie jako asymetrie.

Více zde »  
 

Nejlevnější fotovoltaická elektrárna

Zveřejněno: 2021-05-08 09:40:02

Pravidelní čtenáři našeho webu a možná i ti, kteří jsou zde poprvé, nabydou dosti často dojmu, že naše nabídka hybridních fotovoltaických elektráren je nejlepší. My si to také myslíme, ale chceme být pouze lokální firmou, proto se dnes podíváme na to, kde hledat v rámci celé České republiky i jiné podobné firmy, které byste mohli oslovit.

Více zde »  
 

Nová zelená úsporám je zajímavá

Zveřejněno: 2019-12-13 23:15:58

V reklamě toho jsou plné weby. Je to opravdu takové terno jak je inzerováno? Jaký je pohled majitele firmy, která má zkušenosti se slunečními elektrárnami, ale už není zatížena nutností lákat zákazníky, protože se rozhodla, že už další zakázky realizovat nebude?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022