Sluneční elektrárny vydělávají

Zveřejněno: 2010-02-06 13:40:04, počet zobrazení: 2754, zdroj: http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/slunecni-elektrarny-vydelavaji-rd20100205.html. Další novinky zde.

Rychnovsko –V průmyslové zóně mezi Lipovkou a Solnicí již funguje jedno zařízení s více než 33 tisíci fotovoltaických panelů a maximálním výkonem 2,5 MW. Druhé je před realizací a třetí v povolovacím procesu.

Rychnovsko –V průmyslové zóně mezi Lipovkou a Solnicí již funguje jedno zařízení s více než 33 tisíci fotovoltaických panelů a maximálním výkonem 2,5 MW. Druhé je před realizací a třetí v povolovacím procesu.

Ekologická sluneční energie může pěkně provětrat peněženky domácností a podniků díky nastavené výkupní ceně energie ze solárních panelů. Výstavba fotovoltaických elektráren s nepřiměřeně vysokou státní dotací, spočítanou na méně technicky výkonná zařízení (panely zlevnily za rok o 30 %, jejich výkon a životnost narůstá), láká investory. Důkazem je i rozvoj těchto zařízení v průmyslové zóně.

Tři velké projekty
„V případě fotovoltaických elektráren s prodejem energie do sítě máme tři projekty. První z nich již stojí v průmyslové zóně mezi Lipovkou a Solnicí na aktivní ploše 24 tisíc metrů čtverečních. Patří pražské firmě a je zde umístěno 33 300 panelů s maximálním výkonem 2,5 MW. Také druhé zařízení je již vyřízené a čeká na realizaci. Třetí elektrárna je v povolovacím procesu. Vše se týká zmíněné průmyslové zóny,“ reagoval na dotaz vedoucí stavebního odboru při rychnovském MěÚ Petr Dušek.

Jak doplnil, stavební odbor řešil i žádost rychnovské tiskárny Uniprint na instalaci solárních panelů na střechu objektu s vlastním využitím energie. „Něco podobného připravuje i Matrix v Třebešově,“ dodal.

„Projekt máme před dokončením, ještě potřebujeme instalovat jedno zařízení. Energie ze solárních článků, kterou využijeme pouze pro sebe, by nám měla ušetřit 60 až 70 procent spotřeby,“ uvedl spolumajitel Uniprintu Miroslav Kopecký.

„Ekologie je hezká věc, ale průmyslová zóna vznikla za účelem větší nabídky pracovních příležitostí, hlavně pro automobilku. Solární elektrárny přitom zabírají velikou plochu, ale na obsluhu moc lidí nepotřebují. Od začátku tvrdím, že to je špatné, ale nedalo se s tím nic dělat, protože šlo o soukromé pozemky,“ míní solnický starosta Ladislav Kubíček.

Poslanci z regionu Josef Ježek (ODS) a Vladimíra Lesenská (ČSSD) měli včera řešit ve sněmovně návrh zákona na regulaci výkupní ceny elektřiny z panelů. „Zatím ještě nevím, zda se k tomu dostaneme. Nemůžeme se totiž dohodnout na plánu projednávaných věcí,“ komentoval včera dopoledne po telefonu situaci ve sněmovně sedloňovský poslanec Josef Ježek.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Fotovoltaika s akumulací do baterií

Zveřejněno: 2020-04-27 09:11:48

Trocha edukace neuškodí a tak se pojďme podívat jaké základní možnosti nám nabízí výrobci baterií a měničů, jak to vlastně může fungovat. Určitě nás budou zajímat termíny jako DC coupling nebo AC coupling, nízkonapěťové a vysokonapěťové baterie.

Více zde »  
 

Fotovoltaika jsou především úspory

Zveřejněno: 2021-01-11 07:02:28

Pořízení FVE přiměje většinu, ne-li všechny uživatele k úvahám, jak nejlépe zužitkovat energii, kterou si sami vyrobí. Druhým krokem pak je, jak v čase nákupu ze sítě co nejvíce ušetřit. Vzhledem k době výprodejů v e-shopech, je možná vhodný čas zamyslet se nad žrouty peněz, které doma máme a udělat si radost hezkým a ekonomice domácnosti prospěšným výrobkem. 

Více zde »  
 

Postavte si fotovoltaickou elektrárnu sami

Zveřejněno: 2009-07-15 08:13:33

Fotovoltaická elektrárna pro kutily znamená zajímavou úsporu v počátečních nákladech. Máte "zlaté ručičky"? Pojďme se podívat na instalaci na klasickou taškovou střechu. Uvidíte, že to je snadné ...

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022