Cena OTE: 1.77Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Sluneční elektrárny vydělávají

Zveřejněno: 2010-02-06 13:40:04, počet zobrazení: 2945, zdroj: http://rychnovsky.denik.cz/zpravy_region/slunecni-elektrarny-vydelavaji-rd20100205.html. Další novinky zde.

Rychnovsko –V průmyslové zóně mezi Lipovkou a Solnicí již funguje jedno zařízení s více než 33 tisíci fotovoltaických panelů a maximálním výkonem 2,5 MW. Druhé je před realizací a třetí v povolovacím procesu.

Rychnovsko –V průmyslové zóně mezi Lipovkou a Solnicí již funguje jedno zařízení s více než 33 tisíci fotovoltaických panelů a maximálním výkonem 2,5 MW. Druhé je před realizací a třetí v povolovacím procesu.

Ekologická sluneční energie může pěkně provětrat peněženky domácností a podniků díky nastavené výkupní ceně energie ze solárních panelů. Výstavba fotovoltaických elektráren s nepřiměřeně vysokou státní dotací, spočítanou na méně technicky výkonná zařízení (panely zlevnily za rok o 30 %, jejich výkon a životnost narůstá), láká investory. Důkazem je i rozvoj těchto zařízení v průmyslové zóně.

Tři velké projekty
„V případě fotovoltaických elektráren s prodejem energie do sítě máme tři projekty. První z nich již stojí v průmyslové zóně mezi Lipovkou a Solnicí na aktivní ploše 24 tisíc metrů čtverečních. Patří pražské firmě a je zde umístěno 33 300 panelů s maximálním výkonem 2,5 MW. Také druhé zařízení je již vyřízené a čeká na realizaci. Třetí elektrárna je v povolovacím procesu. Vše se týká zmíněné průmyslové zóny,“ reagoval na dotaz vedoucí stavebního odboru při rychnovském MěÚ Petr Dušek.

Jak doplnil, stavební odbor řešil i žádost rychnovské tiskárny Uniprint na instalaci solárních panelů na střechu objektu s vlastním využitím energie. „Něco podobného připravuje i Matrix v Třebešově,“ dodal.

„Projekt máme před dokončením, ještě potřebujeme instalovat jedno zařízení. Energie ze solárních článků, kterou využijeme pouze pro sebe, by nám měla ušetřit 60 až 70 procent spotřeby,“ uvedl spolumajitel Uniprintu Miroslav Kopecký.

„Ekologie je hezká věc, ale průmyslová zóna vznikla za účelem větší nabídky pracovních příležitostí, hlavně pro automobilku. Solární elektrárny přitom zabírají velikou plochu, ale na obsluhu moc lidí nepotřebují. Od začátku tvrdím, že to je špatné, ale nedalo se s tím nic dělat, protože šlo o soukromé pozemky,“ míní solnický starosta Ladislav Kubíček.

Poslanci z regionu Josef Ježek (ODS) a Vladimíra Lesenská (ČSSD) měli včera řešit ve sněmovně návrh zákona na regulaci výkupní ceny elektřiny z panelů. „Zatím ještě nevím, zda se k tomu dostaneme. Nemůžeme se totiž dohodnout na plánu projednávaných věcí,“ komentoval včera dopoledne po telefonu situaci ve sněmovně sedloňovský poslanec Josef Ježek.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

5 firem vykupuje přebytky z FVE

Zveřejněno: 2020-08-17 07:55:12

Máte fotovoltaiku a nevíte, co s přebytečnou energií? Můžete ji uschovat do baterie, nebo využít nabídky některého obchodníka s energií, který nabízí možnost výkupu Vašich přebytků. Na českém trhu je několik takových firem. Obchodníky pak můžeme rozdělit do dvou kategorií - s nutností nové instalace od dané firmy a bez nutnosti nové instalace. Pojďme se mrknout na jejich nabídky.

Více zde »  
 

Jednofázová nebo třífázová hybridní FVE?

Zveřejněno: 2021-07-04 00:30:13

Tato otázka se občas v poptávkách ukazuje jako nezodpovězená, i když by se mohlo zdát, že odpověď je na internetu všude. Zájemci se ptají a tak si to jen tak lehce pojďme projít.

Více zde »  
 

NZU C3.9 je tu od 15. května 2020

Zveřejněno: 2020-11-09 09:22:17

No a co? Tomu nerozumím. Chytrému napověz, hloupého... Ok, v uvedeném termínu přibyla zajímavá podoblast dotace na FVE. Když napíšeme zajímavá, tak to bude nutné trochu popsat, pojďme na to.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »