Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Rozvoj solárních elektráren na Tachovsku pokračuje

Zveřejněno: 2010-01-26 21:25:06, počet zobrazení: 3006, zdroj: http://www.euro.cz/id/syrh5cxe4t/detail.jsp?id=20789. Další novinky zde.

Německá společnost S.A.G. Solarstrom zabývající se solárními elektrárnami získala na konci roku 2009 půjčku 20 milionů eur na rozšiřování fotovoltaických elektráren v okolí obce Stříbro na Tachovsku. Ve čtvrtek to uvedl server renewablenergy.com. V budoucnu si chce půjčit dalších 60 miliónů eur.

Německá společnost S.A.G. Solarstrom zabývající se solárními elektrárnami získala na konci roku 2009 půjčku 20 milionů eur na rozšiřování fotovoltaických elektráren v okolí obce Stříbro na Tachovsku. Ve čtvrtek to uvedl server renewablenergy.com. V budoucnu si chce půjčit dalších 60 miliónů eur.Už postavená 13.65 megawattová elektrárna v bývalém vojenském areálu ve Stříbře je v současnosti největší fotovoltaická elektrárna v České republice. Přesto se rozšiřování pravděpodobně setká s nevolí místních obyvatel a zastupitelstva.

Obyvatelé města Stříbro na Tachovsku s obnovitelnými zdroji energie bojují už dlouho. Nejprve nepřijali s velkým nadšením záměr ČEZ Obnovitelné zdroje postavit na obecních pozemcích větrné elektrárny. Nově založenému občanskému sdružení se proti takzvaným větrníkům dokonce podařilo vyvolat referendum, které proběhlo v lednu 2009.

Zúčastnil se ho však příliš malý počet lidí a ani zastupitelstvo města se posléze nedokázalo dohodnout na společném postupu. Záměr vybudovat ve městě větrníky znovu narazil u zastupitelstva o dva měsíce později v březnu. To už ale neprošel a ČEZ Obnovitelné zdroje od projektu upustil.

V květnu 2009 začala německá společnost S.A.G. Solarstrom projektovat v blízkosti obce fotovoltaickou elektrárnu. Přestože se zpočátku nesetkala s takovým odporem jako větrníky, po jejím dokončení na podzim se strhla vlna nevole. Kromě toho, že kazí panorama městečka, se obyvatelé shodují na tom, že stojí na nejlepší orné půdě v okolí.

„Když někdo požádá o povolení ke stavbě zmíněné elektrárny a jedná se o stavbu na pozemku určeném v územním plánu města k průmyslovému rozvoji, navíc má souhlas se stavbou od vlastníka pozemku, není v naší moci tuto stavbu nepovolit. V každém případě jsme se včera se zastupiteli dohodli na tom, že pro účel výstavby fotovoltaické elektrárny neprodáme ani nepronajmeme žádný pozemek, který je ve vlastnictví města Stříbra,“ uvedl místním médiím starosta obce Miroslav Nenutil.

„Vysoká kvalita našich systémů a pověst společnosti nám financování i velkých projektů značně ulehčuje. Nehodlali jsme a nehodláme tento zajímavý projekt prodat za každou cenu, což od nás trh do určité míry nepředpokládal,“ uvedl Karl Kuhlmann, ředitel S.A.G. Solarstrom, pro renewablenergy.com.

„Místo toho si můžeme dovolit ekonomicky nejatraktivnější řešení, a to bez žádného časového tlaku,“ dodal. Po splacení krátkodobé půjčky 20 miliónů eur chce vedení společnosti požádat o dalších 60 miliónů eur na dofinancování projektu. Otázkou však zůstává do jaké míry bude záměry německé společnosti komplikovat místní samospráva.

Fotovoltaické solární elektrárny se těší mezi investory velké popularitě. Návratnost investice je zhruba pět let a poté se z ekologické elektrárny díky dotacím často stává lukrativní byznys. Společnosti zabývající se solární energií si i kvůli tomu Českou republiku velmi oblíbily.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jde spočítat nebo odhadnout jak velkou baterii?

Zveřejněno: 2020-06-15 04:55:05

Chystáte se koupit hybridní fotovoltaickou elektrárnu a chcete mít jistotu, že Vás nikdo "nenatáhne", tak se pídíte po informacích na internetu a některé věci se přesto nemůžete dovědět. Možná dnes napovíme či pomůžeme, alespoň se pokusíme. Vycházíme z reálných dat, tak to určitě nebude "out".

Více zde »  
 

Výkup z FVE v roce 2024

Zveřejněno: 2024-02-28 10:09:16

No, nepotěšíme Vás, jde to od desíti k pěti a světlo na konci tunelu i díky sdílení elektřiny je hodně daleko. Tak, jak to teda vypadá? Kam směřujeme?

Více zde »  
 

Baterie pro starší sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2020-03-04 10:24:15

V ČR jsou tisíce solárních elektráren postavených v letech 2006 až 2013, které nemají baterii a jedou v režimu Zeleného bonusu. Jen naše firma jich postavila něco okolo stovky a dalším zájemcům dodala stavebnice pro stavbu svépomocí. Občas se někdo ozve s otázkou jak je to s možností připojit baterii do funkčního systému. Jelikož otázek přibývá (i zřejmě pod tlakem nových instalací a programu Nová zelená úsporám), je čas mít základní informace na webu.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »