Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Reálná data reálné hybridní FVE online + grafy produkce

Zveřejněno: 2023-01-18 23:45:25, počet zobrazení: 12765, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Jsme unikátní web - i když stavíme stovky elektráren ročně, nestydíme se informovat o problematice solárních elektráren otevřeně a pravdivě. Právě jsme spustili online monitoring veřejně a pro všechny. Podobné grafy vidí majitelé námi postavených projektů. Jeden z nich nám poskytuje data, brzy přidáme další z našich referencí. Pojďte se podívat, grafy ukáží holou až nahatou pravdu o vztahu výkon panelů - kapacita baterie - den v roce a v neposlední řadě počasí. Taková data jinde nenajdete, no fakt! Nekecáme! Makáme.

Jsme firma z okresu Olomouc, dodáváme v okruhu hodiny od našeho sídla, maximálně ale po celé Moravě, když nás ukecáte :) Máme v Olomouci dodavatele technologií i konstrukcí, naši montážní specialisté na fotovoltaiku jsou z okresu Olomouc. Zakládáme si na lokálním působení a tak jsme jako první oslovili olomouckou rodinu, která si v roce 2022 od nás nechala namontovat hybridní fotovoltaickou elektrárnu 9,9 kWp s akumulací 11,6 kWh.

Konfigurace HFVE a její uživatelé

Na taškové střeše odkloněné 33° na západ se sklonem 15° jsou 2 série po 11 kusech panelů München Solar 450 Wp s černým rámem. Srdce systému je měnič Solax X3-hybrid-10.0D (G4) s bateriemi Tripple Power 11,6 kWh. je to standardní systém, který montujeme v 90% zakázek, někde bývá i navíc jedna baterka Tripple Power 5,8 kWh Slave, to ale není tento případ.

V domě žije a energii z fotovoltaické elektrárny využívá standardní čtyřčlenná rodina s běžnými domácími spotřebiči. Vytápění je tepelným čerpadlem, celá domácnost jede na elektřinu, tedy i ohřev TUV - boiler, není ohříván přes TČ. Pro optimalizaci ohřevu TUV jsme využili funkce měničů Solax série X3 hybrid G4 - Dry Contact, více o tomto tématu si přečtěte v článku Wattrouter nebo Dry contact? V domě je namontována klimatizace a od nás ještě wallbox Olife Wallbox BASE zásuvka Type 2 (Mennekes), elektromobil zatím chybí, ale určitě, až rodina našetří, tak nějaké vozítko na elektriku bude, většinu cest mají v okruhu 50 km, tedy hodil by se i plug-in hybrid.

Online statistika FVE

Data na náš web získáváme z online monitoringu firmy Solax z jejich cloudového řešení na solaxcloud.com, data jsou k dispozici co 5 minut. Online data reálné FVE obsahují též informace o počasí v dané lokalitě a z portálu operátora trhu stahujeme pravidelně informaci o ceně elektřiny na trhu a vše je pěkně zobrazeno tak, aby byly vidět souvislosti. V grafu jsou průběhy několika sledovaných parametrů, klikem na označení veličiny nad grafem její zobrazení můžete deaktivovat. Sledujeme:

  • Odběr ze sítě
  • SOC (nabití baterie = zbytkovou kapacitu, 10% je nastaveno jako minimum)
  • Výkon panelů (jak svítí slunko, tak je velký výkon)
  • Vlastní spotřeba - co dům spotřebuje z panelů nebo baterky
  • cena OTE - aktuální cena v dané hodině přepočtená na Kč
  • Finanční přínos FVE - viz níže

Cena OTE a finanční přínos

Mít fotovoltaickou elektrárnu má své výhody. Jednou z nich je, že se můžete svobodně rozhodnout, jestli využijete takové nebo makové nabídky na výkup přebytečné elektřiny. Od roku 2023 můžou všechny mikrozdroje prodávat přebytky, což je dáno vyhláškou ERU. Přepokládejme tedy, že chceme prodávat elektřinu za SPOT, tedy za cenu dle energetické burzy. Graf tedy ukazuje výsledky aukce pro daný den a jak se náš odběr či vlastní spotřeba z vlastní výroby nebo prodej přetoků projeví do finanční bilance konkrétního dne. Vezměme si kupříkladu online data FVE z 11. ledna 2023. Zde vidíme, že se v noci topilo a protože cena elektřiny byla až do 05:00 nízká (0,35 Kč/kWh), vcelku moc se do mínusu nešlo. Než vylezlo slunko, náklady na elektřinu se "vyšplhaly" na cca 17 Kč. Pokrytí vlastní spotřeby a následná vlastní spotřeba i několik hodin po západu slunce vyhoupla přínos až na 30 Kč do plusu, po vybití baterky se den uzavíral na asi 22 Kč.

Bavíme se tady o lednu a konkrétním dnu bez sněhu. Jak to asi bude vypadat za měsíc? Na jaře? V létě? Mohu na tom vydělat? Sledujte grafy! Online statistiky jsme připravili zdarma pro všechny, aniž bychom museli o sobě v reklamách tvrdit, že jsme největší a máme výrobky pod vlastní značkou ... ale o konkurenci přece jen dobře, že? Nebo se říká o mrtvých?

 Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jak podat žádost o dotaci na hybridní fotovoltaickou elektrárnu

Zveřejněno: 2021-11-13 20:51:08

Solární boom odstartoval, vlak je v nádraží, přistupte. Podat žádost o dotaci na fotovoltaiku je opravdu snadné, popíšeme si postup krok za krokem. Potřebovat budete jen 3 věci. 

Více zde »  
 

Elektroměrový rozvaděč pro FVE

Zveřejněno: 2022-09-28 23:15:11

Od 1.7.2022 EG.D sjednotilo připojovací podmínky s ČEZ Distribuce - požadavky na vybavení a provedení elektroměrového rozvaděče pro FVE. Spousta firem je v oboru nových a setkáváme se i s dotazy zavedených konkurentů na správné provedení. a protože jsme dobří a netajíme se s tím, tak informace sdílíme. Ne, že bychom se tím chtěli chlubit, to je prostě fakt.

Více zde »  
 

Co je chytrá domácí elektrárna?

Zveřejněno: 2020-09-07 05:45:37

Každá :) Být chytrý je moderní, být za hlupáka už není in, nebo někdy bylo? Chytrá domácí elektrárna je součástí chytrého domu a může napájet i chytré telefony a auta. A co si pod tím představit?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »