Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Přinese rozmach ekologických elektráren energetický kolaps

Zveřejněno: 2010-02-11 18:39:33, počet zobrazení: 2983, zdroj: http://www.ct24.cz/ekonomika/80674-prinese-rozmach-ekologickych-elektraren-energeticky-kolaps/. Další novinky zde.

Praha - Českým domácnostem i firmám v budoucnu hrozí výpadky v dodávkách proudu. Důvodem je zvyšující se výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů. Pokud by totiž solární a větrné elektrárny byly připojovány do sítě stejným tempem jako dosud, může to prý ohrozit rozvodnou síť. Objevují se ale i hlasy, že jde o způsob, jak snížit náklady na až moc štědré výkupní ceny zelené energie.

Praha - Českým domácnostem i firmám v budoucnu hrozí výpadky v dodávkách proudu. Důvodem je zvyšující se výroba elektřiny z obnovitelných zdrojů. Pokud by totiž solární a větrné elektrárny byly připojovány do sítě stejným tempem jako dosud, může to prý ohrozit rozvodnou síť. Objevují se ale i hlasy, že jde o způsob, jak snížit náklady na až moc štědré výkupní ceny zelené energie.Společnost ČEPS, která v Česku provozuje energetickou přenosovou soustavu, už požádala distribuční společnosti ČEZ, E.ON a Pražskou energetiku, aby přestaly k síti nové obnovitelné zdroje připojovat.it rozvodnou síť.Obnovitelné zdroje mají zatím výkon asi 600 megawattů, už teď jsou ale odsouhlaseny další projekty dosahující 3 500 megawattů. Tyto plány by svou realizací síť pravděpodobně úplně položily. "Souhlasíme s ČEPS, že současný rozmach nových fotovoltaických a větrných elektráren představuje hrozbu pro stabilitu elektrizační soustavy ČR. Objem peněz směřující na podporu těchto zdrojů představuje vážnou hrozbu i pro ceny elektřiny, které budou platit domácnosti a podniky," uvedl mluvčí společnosti ČEZ Ladislav Kříž.

Boom solárních elektráren hodlá stát regulovat

Také Energetický regulační úřad (ERÚ) se snaží solární boom zastavit. Snížil proto výkupní cenu o pět procent. Investice do elektřiny ze slunce ale zůstávají pro investory stále mimořádně lákavé. Novela zákona, která by měla podporu solárních panelů výrazně snížit, vstoupí v platnost ideálně v roce 2011. Investoři se proto snaží prosadit své projekty ještě letos. Krok společnosti ČEPS by jim tak jejich lukrativní sluneční byznys znemožnil."Pokud s tím stát rychle něco neudělá, můžeme na podpoře fotovoltaiky zaplatit do roku 2020 až 500 miliard korun. Už dnes vyrábíme v přepočtu na hlavu nejvíce sluneční energie na světě," varoval nejmenovaný energetik v Lidových novinách.

Jestliže nedojde ke změně pravidel v připojování obnovitelných zdrojů do sítě, je ČEPZ připraven odstavit je z provozu.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Fotovoltaika v lese nebo ve stínu

Zveřejněno: 2019-11-18 11:11:37

Jdu vám takhle po lese a najednou na mne vykouknou panely. Nevěřím svým očím, musím blíž, je to zajímavé, to jsem ještě nikdy neviděl.

Více zde »  
 

FVE vyrobily v roce 2019 více než statistiky předpovídají

Zveřejněno: 2019-11-18 22:59:31

V letošním roce začal Operátor trhu (OTE) podněcovat (úkolovat) Státní energetickou inspekci (SEI) ke kontrolám FVE s produkcí energie za roky 2017 a/nebo 2018 vyšší než 1,1 MWh na instalovanou kWp. Kontrol za rok 2019 bude hodně.

Více zde »  
 

Montujeme Solax hybrid a umíme to

Zveřejněno: 2022-09-18 14:27:02

Ten dělá to a ten zas tohle... Někdo montuje Fronius, jiný GoodWe a my Solax. Máme na to své důvody a rádi se s nimi svěříme. Většina montáží je s bateriemi, tak se to bude hodně točit okolo hybridních měničů aktuální verze G4.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »