Policie obvinila pět lidí kvůli podvodům při stavbě solární elektrárny

Přidáno na server: 2012-03-08 19:51:21, počet zobrazení: 7237, zdroj: http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/policie-obvinila-pet-lidi-kvuli-podvodum-pri-stavbe-solarni-elektrarny--1029299. Další novinky zde.

Detektivové z protikorupční policie obvinili pět lidí kvůli podvodům při získávání licence na stavbu solární elektrárny. Tři obvinění chtěli dostat licenci do konce roku 2010, aby tak za elektřinu mohli požadovat vyšší cenu, než kdyby elektrárnu uvedli do provozu o rok později.

Detektivové z protikorupční policie obvinili pět lidí kvůli podvodům při získávání licence na stavbu solární elektrárny. Tři obvinění chtěli dostat licenci do konce roku 2010, aby tak za elektřinu mohli požadovat vyšší cenu, než kdyby elektrárnu uvedli do provozu o rok později.Další dva obvinění jsou bývalí zaměstnanci Energetického regulačního úřadu. Jak upřesnil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, zájemci o provozování solární elektrárny měli předložit nepravdivé informace Energetickému regulačnímu úřadu i distribuční společnosti. 

„Podle těchto dokumentů byla zmíněná elektrárna dokončena a také byla schopna provozu, ačkoli ve skutečnosti k datu 31. 12. 2010 na této elektrárně ještě neměl být nainstalován ani jeden fotovoltaický panel,“ řekl Ibehej. 

Obvinění tak mohli způsobit škodu až 182 milionů korun. Tři obviněné stíhá policie pro pokus o podvod. Dva tehdejší zaměstnance Energetického regulačního úřadu pak pro trestný čin maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Všichni jsou stíháni na svobodě. 

Mluvčí protikorupční policie také upozornil, že detektivové prověřují i další podobné případy. 

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019