Policie obvinila pět lidí kvůli podvodům při stavbě solární elektrárny

Zveřejněno: 2012-03-08 19:51:21, počet zobrazení: 7303, zdroj: http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/policie-obvinila-pet-lidi-kvuli-podvodum-pri-stavbe-solarni-elektrarny--1029299. Další novinky zde.

Detektivové z protikorupční policie obvinili pět lidí kvůli podvodům při získávání licence na stavbu solární elektrárny. Tři obvinění chtěli dostat licenci do konce roku 2010, aby tak za elektřinu mohli požadovat vyšší cenu, než kdyby elektrárnu uvedli do provozu o rok později.

Detektivové z protikorupční policie obvinili pět lidí kvůli podvodům při získávání licence na stavbu solární elektrárny. Tři obvinění chtěli dostat licenci do konce roku 2010, aby tak za elektřinu mohli požadovat vyšší cenu, než kdyby elektrárnu uvedli do provozu o rok později.Další dva obvinění jsou bývalí zaměstnanci Energetického regulačního úřadu. Jak upřesnil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, zájemci o provozování solární elektrárny měli předložit nepravdivé informace Energetickému regulačnímu úřadu i distribuční společnosti. 

„Podle těchto dokumentů byla zmíněná elektrárna dokončena a také byla schopna provozu, ačkoli ve skutečnosti k datu 31. 12. 2010 na této elektrárně ještě neměl být nainstalován ani jeden fotovoltaický panel,“ řekl Ibehej. 

Obvinění tak mohli způsobit škodu až 182 milionů korun. Tři obviněné stíhá policie pro pokus o podvod. Dva tehdejší zaměstnance Energetického regulačního úřadu pak pro trestný čin maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. Všichni jsou stíháni na svobodě. 

Mluvčí protikorupční policie také upozornil, že detektivové prověřují i další podobné případy. Četli jste? Porovnání HV baterií pro použití s hybridními měniči Solax

Zveřejněno: 2020-05-18 08:33:44

Nedávno jsme se na našem webu zabývali tématem kapacity akumulátorů elektrické energie dostatečné pro pokrytí spotřeby odbětného místa v době, kdy už Slunce nesvítí, tak abychom měli dostatek kapacity pro tzv. Time shift a jaký výkon FV panelů k tomu by asi tak nějak seděl. Dnes se podíváme na ukázku konkrétního měniče a možnosti připojení baterií. Snad bude další rozhodování o kapacitě baterií jasnější.

Více zde.  
 

Zkušenosti s Plug-In Hybridem a souvislost s On-Grid FVE

Zveřejněno: 2020-04-06 05:15:22

Na trh stále přichází nová auta na baterky. Ať už jsou to čistokrevné elektromobily nebo plug-in hybridy, jedno mají společné - potřebují nabíjet. Jak je to v reálu a jak se zapojí domácí sluneční elektrárna? Máme zkušenosti, pojďe si dát relax se zajímavými informacemi.

Více zde.  
 

Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:

E-MAIL

HESLO


Další informace:

(c) nemakej.cz 2020