Cena OTE: 2.39Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Podmínky dotace na FVE v letech 2021 - 2025

Zveřejněno: 2021-09-21 23:54:03, počet zobrazení: 10558, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Trvalo to jen pár dnů a s potěšením můžeme napsat, že naše predikce a úvahy z posledních článků se víceméně naplnila. Ale ještě pořád tomu něco chybí...

Podpora bude od 12.10.2021 na instalaci nového FV zdroje propojeného s vnitřními rozvody el. energie a distribuční soustavou, určeného pro výrobu elektrické energie s přednostním využitím vyrobené energie v budově. Navíc systémy bez propojení s DS budou podporovány pouze v případech, kdy RD není připojen k DS.

Výše podpory FVE a HFVE

 • Maximálně 200 000 Kč na jeden RD.
 • 40 tisíc - On-Grid systém s min. 2 kWp na panelech
 • 60 tisíc - Hybridní systém (s měničem) s min. 2 kWp FV panelů
 • 10 tisíc - za každý kWp FV panelů nad 2 kWp do 10 kWp, tedy max. 80 tisíc
 • 10 tisíc - za každou 1 kWh akumulátorů na bázi lithia

Podmínky podpory solárních elektráren

 • Podpoří se FV instalace s maximálně 10 kWp FV panelů.
 • Podpora pouze na nový systém, nelze rozšířit stávající, například jen přidáním baterií.
 • Hybridní měniče musí mít euro účinnost alespoň 92%, střídače 92% a panely aspoň 18%
 • Výrobky s SVT se nemusí dokládat dokumenty.
 • U hybridního systému musí být kapacita akumulátorů v rozmezí od 1x do 2x výkonu na panelech (například pro 5 kWp to je dotovaná kapacita od 5 do 10 kWh)
 • FV Panely musí být umístěny na rodinném domě, jiné stavbě plnící doplňkovou funkci ke stavbě rodinného domu, či jiné speciální konstrukci uzpůsobené tak, aby neomezovaly růst vegetace a její údržbu.

Rekreační objekty

Nově lze dotaci čerpat i na rekreační objekty (nemovitost je v KN zapsána jako stavba pro rodinnou rekreaci), ale pouze pokud se doloží dokumenty prokazující, že je stavba určená pro rodinnou rekreaci využívána k trvalému rodinnému bydlení včetně prokázání trvalého pobytu nejméně 2 roky před podáním žádosti.

Jedno ale tam přeci jen zůstává

V odstavci 4.3.3 Podoblast podpory C.3 – FOTOVOLTAICKÉ SYSTÉMY (FVE) se píše "Pro ověření splnění zásad 3E (hospodárnost, účelnost, efektivnost) může žadatel využít výpočetní nástroj, který je k dispozici na webových stránkách programu. Nástroj mu poskytne odhad úspor a ekonomické návratnosti pro optimalizaci návrhu". To by ještě bylo v pohodě, kdyby ale v odstavci 7.3.3 Minimální rozsah projektové dokumentace pro podoblasti C.2 – PŘÍPRAVA TEPLÉ VODY a C.3 – FVE nebylo napsáno: "Vyhodnocení úspor a přínosů systému (nepožaduje se pro opatření C.2 – TČ-V). Výpočet se provede pomocí výpočtových nástrojů uvedených na webových stránkách programu. Pokud nelze tuto zjednodušenou metodiku použít, může být splnění podmínek programu doloženo kompletním protokolem ze specializovaného programu."

Výpočetní nástroj ale na webu Nová zelená úsporám zatím není, tedy budeme to dál sledovat a podáme včas hlášení! stejně tak jestli budou potřeba nějaké nutné procenta!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Aktuální trendy a informace o fotovoltaice v jednom videu

Zveřejněno: 2020-06-29 09:23:12

Jeden obrázek ukáže víc než tisíc slov a jedno video je víc než 1000 obrázků. O fotovoltaice je hodně napsáno, ale opravdu solidní video bez reklamy na konkrétní výrobky nebo systémy tu chybělo. Minulý čas je na místě. Pojďte se podívat.

Více zde »  
 

Reálná data reálné hybridní FVE online + grafy produkce

Zveřejněno: 2023-01-18 23:45:25

Jsme unikátní web - i když stavíme stovky elektráren ročně, nestydíme se informovat o problematice solárních elektráren otevřeně a pravdivě. Právě jsme spustili online monitoring veřejně a pro všechny. Podobné grafy vidí majitelé námi postavených projektů. Jeden z nich nám poskytuje data, brzy přidáme další z našich referencí. Pojďte se podívat, grafy ukáží holou až nahatou pravdu o vztahu výkon panelů - kapacita baterie - den v roce a v neposlední řadě počasí. Taková data jinde nenajdete, no fakt! Nekecáme! Makáme.

Více zde »  
 

Umístění fotovoltaických panelů

Zveřejněno: 2021-04-05 08:14:28

Všechno má svá pravidla a proto se dnes podíváme na některá týkající se pozice solárních panelů na šikmých střechách. Bude to trochu osobní. Jako majitel tohoto webu a hlavně firmy, která solární systémy montuje, jsem svou prací postižen - jak jedu autem, neunikne mi žádná střecha :) Říká se tomu profesionální deformace.

Více zde »  
 
 VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »