Cena OTE: 3.23Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Podmínky dotace na FVE v letech 2021 - 2025

Zveřejněno: 2021-09-21 23:54:03, počet zobrazení: 13358, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Trvalo to jen pár dnů a s potěšením můžeme napsat, že naše predikce a úvahy z posledních článků se víceméně naplnila. Ale ještě pořád tomu něco chybí...

Podpora bude od 12.10.2021 na instalaci nového FV zdroje propojeného s vnitřními rozvody el. energie a distribuční soustavou, určeného pro výrobu elektrické energie s přednostním využitím vyrobené energie v budově. Navíc systémy bez propojení s DS budou podporovány pouze v případech, kdy RD není připojen k DS.

Výše podpory FVE a HFVE

 • Maximálně 200 000 Kč na jeden RD.
 • 40 tisíc - On-Grid systém s min. 2 kWp na panelech
 • 60 tisíc - Hybridní systém (s měničem) s min. 2 kWp FV panelů
 • 10 tisíc - za každý kWp FV panelů nad 2 kWp do 10 kWp, tedy max. 80 tisíc
 • 10 tisíc - za každou 1 kWh akumulátorů na bázi lithia

Podmínky podpory solárních elektráren

 • Podpoří se FV instalace s maximálně 10 kWp FV panelů.
 • Podpora pouze na nový systém, nelze rozšířit stávající, například jen přidáním baterií.
 • Hybridní měniče musí mít euro účinnost alespoň 92%, střídače 92% a panely aspoň 18%
 • Výrobky s SVT se nemusí dokládat dokumenty.
 • U hybridního systému musí být kapacita akumulátorů v rozmezí od 1x do 2x výkonu na panelech (například pro 5 kWp to je dotovaná kapacita od 5 do 10 kWh)
 • FV Panely musí být umístěny na rodinném domě, jiné stavbě plnící doplňkovou funkci ke stavbě rodinného domu, či jiné speciální konstrukci uzpůsobené tak, aby neomezovaly růst vegetace a její údržbu.

Rekreační objekty

Nově lze dotaci čerpat i na rekreační objekty (nemovitost je v KN zapsána jako stavba pro rodinnou rekreaci), ale pouze pokud se doloží dokumenty prokazující, že je stavba určená pro rodinnou rekreaci využívána k trvalému rodinnému bydlení včetně prokázání trvalého pobytu nejméně 2 roky před podáním žádosti.

Jedno ale tam přeci jen zůstává

V odstavci 4.3.3 Podoblast podpory C.3 – FOTOVOLTAICKÉ SYSTÉMY (FVE) se píše "Pro ověření splnění zásad 3E (hospodárnost, účelnost, efektivnost) může žadatel využít výpočetní nástroj, který je k dispozici na webových stránkách programu. Nástroj mu poskytne odhad úspor a ekonomické návratnosti pro optimalizaci návrhu". To by ještě bylo v pohodě, kdyby ale v odstavci 7.3.3 Minimální rozsah projektové dokumentace pro podoblasti C.2 – PŘÍPRAVA TEPLÉ VODY a C.3 – FVE nebylo napsáno: "Vyhodnocení úspor a přínosů systému (nepožaduje se pro opatření C.2 – TČ-V). Výpočet se provede pomocí výpočtových nástrojů uvedených na webových stránkách programu. Pokud nelze tuto zjednodušenou metodiku použít, může být splnění podmínek programu doloženo kompletním protokolem ze specializovaného programu."

Výpočetní nástroj ale na webu Nová zelená úsporám zatím není, tedy budeme to dál sledovat a podáme včas hlášení! stejně tak jestli budou potřeba nějaké nutné procenta!Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Asymetrický střídač

Zveřejněno: 2021-03-22 07:36:52

O asymetrii střídačů jdou na internetu legendy. Pojďme se podívat na čistou pravdu, bohužel spoustu lidí zklamání nemine. Ona totiž není asymetrie jako asymetrie.

Více zde »  
 

Kdy poptat sluneční elektrárnu?

Zveřejněno: 2022-12-04 12:22:14

Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď. Kdykoli, i teď,  kdyžplánujete stavbu FVE v roce 2023. Ale je to tak? Jak vlastně firmy fungují a co od nich čekat? A co podbízení se v reklamách?

Více zde »  
 

Výkup z FVE v roce 2024

Zveřejněno: 2024-02-28 10:09:16

No, nepotěšíme Vás, jde to od desíti k pěti a světlo na konci tunelu i díky sdílení elektřiny je hodně daleko. Tak, jak to teda vypadá? Kam směřujeme?

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »