Novolískovecká škola využije sluneční energii

Přidáno na server: 2009-08-11 15:12:41, počet zobrazení: 1888, zdroj: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/elektrinu-novoliskovecke-skole-doda-slunce20090701.html. Další novinky zde.

Brno - Stále ještě ne zcela obvyklým způsobem se radní rozhodli získávat elektřinu pro Základní školu Kamínky v brněnské městské části Nový Lískovec. Na střechu budovy totiž nechali nainstalovat fotovoltaickou elektrárnu a zařadili ji mezi několik málo průkopníků obnovitelných zdrojů energie.

„Elektrárna je už smontovaná a dokonce také zprovozněná. Teď už se jen vyřizují náležitosti jejího napojení do sítě energetické společnosti,“ řekla novolískovecká starostka Jana Drápalová.

Škola Kamínky se tak se tak již brzy stane osmou školou v Brně, jejíž střecha bude přeměňovat sluneční paprsky v elektřinu. Podle seznamu, který uveřejňuje Česká agentura pro obnovitelné zdroje energie je však také zároveň teprve třetí brněnskou základní školou s fotovoltaickou elektrárnou. Toto zařízení totiž zatím instalují především vysoké a střední školy.

V Novém Lískovci chtějí fotovoltaickou elektrárnu také zpopularizovat mezi lidmi. „Ve vestibulu školy nainstalujeme světelnou tabuli, která bude ukazovat, kolik elektřiny do sítě dodává,“ pověděla starostka Drápalová.

Zároveň prozradila, že radní chystají slavnostní spuštění provozu elektrárny. „To jsme naplánovali už na konec školního roku. Ale aby se jej mohli zúčastnit i náměstci brněnského primátora, kteří jsou v zahraničí, odložili jsme jej asi do poloviny července,“ pověděla starostka.

 

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019