Nová zelená úsporám je zajímavá

Zveřejněno: 2019-12-13 23:15:58, počet zobrazení: 2906, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

V reklamě toho jsou plné weby. Je to opravdu takové terno jak je inzerováno? Jaký je pohled majitele firmy, která má zkušenosti se slunečními elektrárnami, ale už není zatížena nutností lákat zákazníky, protože se rozhodla, že už další zakázky realizovat nebude?

Jako první je třeba stále dokola zdůrazňovat, že cokoli si člověk spotřebuje v době výroby své vlastní energie, to mu udělá opravdu krásnou dobu návratnosti. Cena technologie samotné solární elektrárny, především pak fotovoltaických panelů je aktuálně na historických minimech a dá se predikovat, že růst už nebude. Něco jiného je pak cena baterií, která dle našeho názoru, stále ještě není na takové úrovni, aby se akumulace do nich stala investicí. To, co nemá návratnost do 5-6 let se nedá považovat za investici, ale za spotřebu, hobby. A vy chcete mít sluneční elektrárnu jako hobby nebo abyste ušetřili nebo dokonce aby se Vám investované peníze i několikráte vrátily?

Slogany montážních firem ve spojistosti s programem Nová zelená úsporám značně často lákají na slovo nezávislost. Tady bychom se ale měli pozastavit nad tím co to ta nezávislost vlastně je a jak si ji vlastně představit. Řekli bychom že si ji budeme muset představit jen jako utopii a nesmysl. Mějme krásný letní den proti hnusnému zimnímu. Je v systému baterie? OK, mějme 3 letní dny proti 3 zimním. Aha, někde je chyba. V zimě baterie po dvou dnech na nule a bereme ze sítě a to tak, že to fakt jako potřebujeme! To je, panečku, nezávislost. No a bez baterie i přes léto večer distribuční síť je přece nezbytností.

Návratnost systému s dotací a bez dotace. Určitě ta dotace musí být lákavá, když ji všichni nabízí. Je. Ale vždy je něco za něco. Firma to vyřídí, postará se, umí to. Vy dostanete baterky, dobrý... Jo a za kolik máte noční proud a máte ho vůbec? A jaká je cena energie ve vysokém a nízkém tarifu? Ptá se Vás na to někdo? A kolik potřebujete energie přes den a kolik v noci? A není 5 kWp na Váš dům zbytečně moc velká sluneční elektrárna? A využijete rozumně navrženou baterii? Spousta otázek a odpovědi se těžko hledají. Zkuste je najít dřív než se stanete další obětí obchoďáka...

Nemyslíme si, že by Nová zelená úsporám byl špatný projekt, dotační titul. Jen si myslíme, že málo lidé přemýšlí nad tím co kupují. S novým Stavebním zákonem bude pro NZU další logický důvod v podobě Energetického štítku budovy, tak se nespalte ani na sluníčku při opalování, ani sednutím na lep neodbytnému obchoďákovi firmy na sluneční elektrárny. Přejeme pěkné Vánoce.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Návratnost s novou dotací od října 2021

Zveřejněno: 2021-09-28 21:42:11

Obecné principy uvedené na stránce Návratnost fotovoltaické elektrárny jsou platné i s aktuálním programem dotace na FVE od 12.10.2021. Nová zelená úsporám přechází s podporou podmíněnou vlastní spotřebou na prostou investiční, každý projekt tak může být podpořen do výkonu 10 kWp, což je zároveň legislativní limit pro tzv. mikrozdroj. Výrobce nemusí být podnikatel s licencí a současně může prodávat přebytky vyrobené energie.

Více zde »  
 

Fotovoltaika svépomocí, problém zvaný Grid-Free

Zveřejněno: 2021-02-22 07:15:26

Grid Free fotovoltaické elektrárny je marketingový tah na lidi, kteří fandí fotovoltaice, rádi by si ji pořídili a po přečtení článků na internetu nabydou dojmu, že vše zvládnou sami. Pojďme si dát plusy a mínusy pěkně na jednu hromádku. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bu, bu, bu!

Více zde »  
 

Výsledky dTestu z kampaně Chci sluneční energii jsou překonány

Zveřejněno: 2020-06-01 15:35:44

V roce 2019 dTest zorganizoval kampaň na hromadnou poptávku dodávky FVE domácnostem, které projeví zájem. Zájem projevilo zhruba 15 tisíc domácností, které pak dostaly od vítěze rámcovou nabídku, tu mimochodem posílá dodnes všem, i když se toho nezúčastnili. Tím vítězem se stala firma ČEZ Prodej. Pojďme se podívat na tuto problematiku jiným úhlem pohledu.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022