Schází se to jak švábi na pivo. A co? Podmínky, postřehy, připomínky, spekulace. Každý den něco. Někdy jsou to jen hlasité myšlenky či přání. Podmínky ale zajímají všechny. Přinášíme pár postřehů, věříme, že se predikce naplní.
">Zveřejněno: 2021-09-17 21:34:55, počet zobrazení: 10811, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.
Schází se to jak švábi na pivo. A co? Podmínky, postřehy, připomínky, spekulace. Každý den něco. Někdy jsou to jen hlasité myšlenky či přání. Podmínky ale zajímají všechny. Přinášíme pár postřehů, věříme, že se predikce naplní.
Česká republika se jako součást Evropské unie zavázala plnit ekologické cíle obsažené v dokumentu Green deal, neboli zelená dohoda. V části o energetice je stanoven cíl a státu teče zřejmě do bot a tak hledá cestu, jak cíl naplnit. Ostatně naposledy se to samé dělo v letech 2009-10 a všichni víme, jak to sektor obnovitelných zdrojů poškodilo.
Snad jsme se už poučili z krizového vývoje a novou zelenou podporu využijeme ku prospěchu všech.
Nově tedy zřejmě nepůjde o úspory, ale o podporu čisté energie, odpadnou výpočty kolik kdo spotřebuje doma, aby náhodou nebyl nějaký přetok do sítě. Každý si tak na svém pozemku bude moci postavit panelů kolik chce, ale podporu dostane jen za mikrozdroj, tedy do 10 kWp na panelech.
Doložení využití rekreačních objektů by snad mohlo být pomocí evidence obyvatel, resp. přihlášení k pobytu v daném objektu trvajícím minimálně rok, případně méně u nově zakoupeného.
Vypadá to dobře i pro investory z řad stávajících fotovoltaik v režimu Zeleného bonusu. Doufáme v umožnění výstavby dalšího zdroje s akumulací a její podporou.
Zdá se, že bude zachována výše dotace jako 50% uznatelných nákladů a 10% bonus pro vybrané kraje, tam by tedy fotovoltaika mohla dostat dotaci až 225 tisíc. Už vidíme ty velké firmy, jak honem zdražují, aby se na ten strop líp dosáhlo, takže standardem nabídky bude dotace 205 tisíc všude a musíte utratit 410.
Protože je vše na spadnutí, tak předpokládáme, že velký třesk nastane 1.10. 2021 a tím se původní program zastaví.
Také to tak vidíte? Povíme si za pár dní...
Instalace FVE je teď hit, málokdo si však uvědomí, nápor není jen na bedrech instalačních firem solárních elektráren, ale že napilno mají i úředníci distribučních společností (DS), Fondu životního prostředí a někde se zapotí i na stavebním úřadě či u památkářů. V tomto článku si projdeme celý proces realizace krok za krokem s výčtem názvů dokumentů (označíme červeně), které jsou v procesu potřeba, bavit se budeme o mikrozdroji pro RD s dotací z NZÚ.
Pořízení FVE přiměje většinu, ne-li všechny uživatele k úvahám, jak nejlépe zužitkovat energii, kterou si sami vyrobí. Druhým krokem pak je, jak v čase nákupu ze sítě co nejvíce ušetřit. Vzhledem k době výprodejů v e-shopech, je možná vhodný čas zamyslet se nad žrouty peněz, které doma máme a udělat si radost hezkým a ekonomice domácnosti prospěšným výrobkem.
Bujný rozkvět staveb solárních elektráren v roce 2022 dal prostor vzniknout firmám s pochybnými cíly, některé se přechlubily, navybíraly statisícové zálohy a zřejmě zanechají tisíce klientů v pozici věřitelů. Bude to zlé a přitom stačilo tak málo!