Cena OTE: 3.06Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Nová zelená úsporám 2022 - 2030

Zveřejněno: 2021-09-17 21:34:55, počet zobrazení: 9077, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Schází se to jak švábi na pivo. A co? Podmínky, postřehy, připomínky, spekulace. Každý den něco. Někdy jsou to jen hlasité myšlenky či přání. Podmínky ale zajímají všechny. Přinášíme pár postřehů, věříme, že se predikce naplní.

Česká republika se jako součást Evropské unie zavázala plnit ekologické cíle obsažené v dokumentu Green deal, neboli zelená dohoda. V části o energetice je stanoven cíl a státu teče zřejmě do bot a tak hledá cestu, jak cíl naplnit. Ostatně naposledy se to samé dělo v letech 2009-10 a všichni víme, jak to sektor obnovitelných zdrojů poškodilo.

Snad jsme se už poučili z krizového vývoje a novou zelenou podporu využijeme ku prospěchu všech.

Nově tedy zřejmě nepůjde o úspory, ale o podporu čisté energie, odpadnou výpočty kolik kdo spotřebuje doma, aby náhodou nebyl nějaký přetok do sítě. Každý si tak na svém pozemku bude moci postavit panelů kolik chce, ale podporu dostane jen za mikrozdroj, tedy do 10 kWp na panelech.

Doložení využití rekreačních objektů by snad mohlo být pomocí evidence obyvatel, resp. přihlášení k pobytu v daném objektu trvajícím minimálně rok, případně méně u nově zakoupeného.

Vypadá to dobře i pro investory z řad stávajících fotovoltaik v režimu Zeleného bonusu. Doufáme v umožnění výstavby dalšího zdroje s akumulací a její podporou.

Zdá se, že bude zachována výše dotace jako 50% uznatelných nákladů a 10% bonus pro vybrané kraje, tam by tedy fotovoltaika mohla dostat dotaci až 225 tisíc. Už vidíme ty velké firmy, jak honem zdražují, aby se na ten strop líp dosáhlo, takže standardem nabídky bude dotace 205 tisíc všude a musíte utratit 410.

Protože je vše na spadnutí, tak předpokládáme, že velký třesk nastane 1.10. 2021 a tím se původní program zastaví.

Také to tak vidíte? Povíme si za pár dní...Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde »  
 

Porovnání HV baterií pro použití s hybridními měniči Solax

Zveřejněno: 2020-05-18 08:33:44

Nedávno jsme se na našem webu zabývali tématem kapacity akumulátorů elektrické energie dostatečné pro pokrytí spotřeby odbětného místa v době, kdy už Slunce nesvítí, tak abychom měli dostatek kapacity pro tzv. Time shift a jaký výkon FV panelů k tomu by asi tak nějak seděl. Dnes se podíváme na ukázku konkrétního měniče a možnosti připojení baterií. Snad bude další rozhodování o kapacitě baterií jasnější.

Více zde »  
 

Sníh na sluneční elektrárně

Zveřejněno: 2019-12-02 13:22:47

Pokud přemýšlíte o sluneční elektrárně ať už z důvodu, že Vás láká dotační program Nová zelená úsporám, nebo jste prostě fandové do solárních elektráren, možná Vás s přicházejícími chladnými rány jen tak napadlo jak to je s fotovoltaikou v zimě?

Více zde »  
 
 VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »