Nová zelená úsporám 2022 - 2030

Zveřejněno: 2021-09-17 21:34:55, počet zobrazení: 8424, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Schází se to jak švábi na pivo. A co? Podmínky, postřehy, připomínky, spekulace. Každý den něco. Někdy jsou to jen hlasité myšlenky či přání. Podmínky ale zajímají všechny. Přinášíme pár postřehů, věříme, že se predikce naplní.

Česká republika se jako součást Evropské unie zavázala plnit ekologické cíle obsažené v dokumentu Green deal, neboli zelená dohoda. V části o energetice je stanoven cíl a státu teče zřejmě do bot a tak hledá cestu, jak cíl naplnit. Ostatně naposledy se to samé dělo v letech 2009-10 a všichni víme, jak to sektor obnovitelných zdrojů poškodilo.

Snad jsme se už poučili z krizového vývoje a novou zelenou podporu využijeme ku prospěchu všech.

Nově tedy zřejmě nepůjde o úspory, ale o podporu čisté energie, odpadnou výpočty kolik kdo spotřebuje doma, aby náhodou nebyl nějaký přetok do sítě. Každý si tak na svém pozemku bude moci postavit panelů kolik chce, ale podporu dostane jen za mikrozdroj, tedy do 10 kWp na panelech.

Doložení využití rekreačních objektů by snad mohlo být pomocí evidence obyvatel, resp. přihlášení k pobytu v daném objektu trvajícím minimálně rok, případně méně u nově zakoupeného.

Vypadá to dobře i pro investory z řad stávajících fotovoltaik v režimu Zeleného bonusu. Doufáme v umožnění výstavby dalšího zdroje s akumulací a její podporou.

Zdá se, že bude zachována výše dotace jako 50% uznatelných nákladů a 10% bonus pro vybrané kraje, tam by tedy fotovoltaika mohla dostat dotaci až 225 tisíc. Už vidíme ty velké firmy, jak honem zdražují, aby se na ten strop líp dosáhlo, takže standardem nabídky bude dotace 205 tisíc všude a musíte utratit 410.

Protože je vše na spadnutí, tak předpokládáme, že velký třesk nastane 1.10. 2021 a tím se původní program zastaví.

Také to tak vidíte? Povíme si za pár dní...Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

NZÚ dotace pro on-grid FVE s hybridním měničem

Zveřejněno: 2022-02-04 20:24:47

S poptávkami solárních elektráren se roztrhl pytel, FVE chce každý. Klasická nabídka instalačních firem je buď On-grid FVE bez baterek nebo plnohodnotná hybridní FVE. Ale co když bude hybrid bez baterky nebo on-grid s hybridním měničem? Podpoří takový projekt NZÚ?

Více zde »  
 

Co je chytrá domácí elektrárna?

Zveřejněno: 2020-09-07 05:45:37

Každá :) Být chytrý je moderní, být za hlupáka už není in, nebo někdy bylo? Chytrá domácí elektrárna je součástí chytrého domu a může napájet i chytré telefony a auta. A co si pod tím představit?

Více zde »  
 

Zelený bonus a baterie. Jde to k sobě?

Zveřejněno: 2020-04-17 04:12:48

Provozujeme elektrárnu z roku 2007 se zeleným bonusem, nejsme v tom sami. Blíží se doba, kdy zelené bonusy přestaneme pobírat. Vyplatí se elektrárnu ponechat v provozu? A co baterie, šly by připojit?

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022