Cena OTE: 2.11Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Nová zelená úsporám 2022 - 2030

Zveřejněno: 2021-09-17 21:34:55, počet zobrazení: 10375, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Schází se to jak švábi na pivo. A co? Podmínky, postřehy, připomínky, spekulace. Každý den něco. Někdy jsou to jen hlasité myšlenky či přání. Podmínky ale zajímají všechny. Přinášíme pár postřehů, věříme, že se predikce naplní.

Česká republika se jako součást Evropské unie zavázala plnit ekologické cíle obsažené v dokumentu Green deal, neboli zelená dohoda. V části o energetice je stanoven cíl a státu teče zřejmě do bot a tak hledá cestu, jak cíl naplnit. Ostatně naposledy se to samé dělo v letech 2009-10 a všichni víme, jak to sektor obnovitelných zdrojů poškodilo.

Snad jsme se už poučili z krizového vývoje a novou zelenou podporu využijeme ku prospěchu všech.

Nově tedy zřejmě nepůjde o úspory, ale o podporu čisté energie, odpadnou výpočty kolik kdo spotřebuje doma, aby náhodou nebyl nějaký přetok do sítě. Každý si tak na svém pozemku bude moci postavit panelů kolik chce, ale podporu dostane jen za mikrozdroj, tedy do 10 kWp na panelech.

Doložení využití rekreačních objektů by snad mohlo být pomocí evidence obyvatel, resp. přihlášení k pobytu v daném objektu trvajícím minimálně rok, případně méně u nově zakoupeného.

Vypadá to dobře i pro investory z řad stávajících fotovoltaik v režimu Zeleného bonusu. Doufáme v umožnění výstavby dalšího zdroje s akumulací a její podporou.

Zdá se, že bude zachována výše dotace jako 50% uznatelných nákladů a 10% bonus pro vybrané kraje, tam by tedy fotovoltaika mohla dostat dotaci až 225 tisíc. Už vidíme ty velké firmy, jak honem zdražují, aby se na ten strop líp dosáhlo, takže standardem nabídky bude dotace 205 tisíc všude a musíte utratit 410.

Protože je vše na spadnutí, tak předpokládáme, že velký třesk nastane 1.10. 2021 a tím se původní program zastaví.

Také to tak vidíte? Povíme si za pár dní...Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Kolik reálně stojí vyřízení dotace NZU na FVE?

Zveřejněno: 2020-11-23 08:21:58

Pozor! Článek není aktuální.  Na webu je ponechán jako vzpomínka  :)
Součástí dotačního programu Nová zelená úsporám je i podoblast C.5 Zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. 5000 Kč na projekt. U FVE nás nějaká obálka vůbec nezajímá, tedy co je v tom posudku a kolik to stojí a kdo to může připravit?

Více zde »  
 

Baterie pro starší sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2020-03-04 10:24:15

V ČR jsou tisíce solárních elektráren postavených v letech 2006 až 2013, které nemají baterii a jedou v režimu Zeleného bonusu. Jen naše firma jich postavila něco okolo stovky a dalším zájemcům dodala stavebnice pro stavbu svépomocí. Občas se někdo ozve s otázkou jak je to s možností připojit baterii do funkčního systému. Jelikož otázek přibývá (i zřejmě pod tlakem nových instalací a programu Nová zelená úsporám), je čas mít základní informace na webu.

Více zde »  
 

Fotovoltaika v lese nebo ve stínu

Zveřejněno: 2019-11-18 11:11:37

Jdu vám takhle po lese a najednou na mne vykouknou panely. Nevěřím svým očím, musím blíž, je to zajímavé, to jsem ještě nikdy neviděl.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »