Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Nejlepší sluneční elektrárna

Zveřejněno: 2021-03-29 08:01:39, počet zobrazení: 8886, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Nabídky na fotovoltaiku jsou všude, jak si vybrat, která je ta nej? Pojďme si zanalyzovat dotaci NZÚ C3.7 z pohledu situace na trhu na sklonku března 2021.

Podmínky pro získání dotace 155 tisíc Kč (resp. 170 v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji) jsou sice na stránkách programu Nová zelená úsporám pěkně popsány, nás vzhledem ke konfiguraci nabídky budou zajímat především:

  • produkce FVE závislá na výkonu, směru a sklonu solárních panelů, minimum je 4000 kWh za rok, pro většinu případů je tak minimem výkon panelů cca 4,1 kWp.
  • akumulace do baterií rovna minimálně 1,25 násobku výkonu panelů, jsme lehce nad 6 kWh kapacity bakterií
  • využití vyprodukované elektřiny musí být minimálně ze 70% - pozor na fakt, že větší výkon panelů generuje přes léto větší přetoky do distribuční sítě a tím se snižuje procento vlastního využití
  • dotace je maximálně 50% z ceny, tedy kdo jede "na kost", ten optimalizuje na 305 (resp. 335) tisíc Kč.

Jak je vidět, za určitých okolností jdou parametry proti sobě, zvláště pokud je instalace plánována v místě se spotřebou domu menší než 4,5 MWh/rok. Pomoci se dá dodatečnou akumulační ještě do TUV, Wattrouter a nádrž na 200 litrů vody jsou však dalšími náklady.

Reálná a realizovatelná konfigurace hybridní FVE

Spousta návštěvníků našeho webu si stěžuje, že je chtějí obchodníci velkých i menších firem opít rohlíkem složeným ze 4,5 kWp panelů a 6 kWh v baterkách a k tomu měnič 5 kW. S takovou konfigurací a ještě třeba za 320 tisíc nebo i víc je jediný vítěz obchodní zástupce dané firmy.

Víme, že vyděláme, i když ke stejným panelům použijeme 3f asymetrický měnič s výkonem 10 kW a akumulátory 9 kWh - taková instalace na klíč v našem okolí přijde zákazníka na 305 tisíc Korun, tak proč nakupovat dráž a jen si prodlužovat návratnost? Nenechejte se oškubat obhoďákem, který si většinou mele svoje a většinou ani nezná Ohmův zákon (U=R*I) - můžete si ho vyzkoušet :)Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Kolik energie vyrobí sluneční elektrárna?

Zveřejněno: 2020-04-20 06:21:47

Na zajímavou otázku zajímavá odpověď. Teorie je věc pěkná, ale reálná historická data navíc z posledních let jsou k nezaplacení. Jak je to tedy s výrobou fotovoltaických elektráren? Kolik vyrobí FVE energie za den? Přívržence našeho webu potěšíme a některé obchoďáky (s teplou vodou nebo slunečními elektrárnami) asi moc ne.

Více zde »  
 

Jak podat žádost o dotaci na hybridní fotovoltaickou elektrárnu

Zveřejněno: 2021-11-13 20:51:08

Solární boom odstartoval, vlak je v nádraží, přistupte. Podat žádost o dotaci na fotovoltaiku je opravdu snadné, popíšeme si postup krok za krokem. Potřebovat budete jen 3 věci. 

Více zde »  
 

Fotovoltaika svépomocí, problém zvaný Grid-Free

Zveřejněno: 2021-02-22 07:15:26

Grid Free fotovoltaické elektrárny je marketingový tah na lidi, kteří fandí fotovoltaice, rádi by si ji pořídili a po přečtení článků na internetu nabydou dojmu, že vše zvládnou sami. Pojďme si dát plusy a mínusy pěkně na jednu hromádku. Nic ale není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Bu, bu, bu!

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »