Nejlepší sluneční elektrárna

Zveřejněno: 2021-03-29 08:01:39, počet zobrazení: 6949, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Nabídky na fotovoltaiku jsou všude, jak si vybrat, která je ta nej? Pojďme si zanalyzovat dotaci NZÚ C3.7 z pohledu situace na trhu na sklonku března 2021.

Podmínky pro získání dotace 155 tisíc Kč (resp. 170 v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji) jsou sice na stránkách programu Nová zelená úsporám pěkně popsány, nás vzhledem ke konfiguraci nabídky budou zajímat především:

  • produkce FVE závislá na výkonu, směru a sklonu solárních panelů, minimum je 4000 kWh za rok, pro většinu případů je tak minimem výkon panelů cca 4,1 kWp.
  • akumulace do baterií rovna minimálně 1,25 násobku výkonu panelů, jsme lehce nad 6 kWh kapacity bakterií
  • využití vyprodukované elektřiny musí být minimálně ze 70% - pozor na fakt, že větší výkon panelů generuje přes léto větší přetoky do distribuční sítě a tím se snižuje procento vlastního využití
  • dotace je maximálně 50% z ceny, tedy kdo jede "na kost", ten optimalizuje na 305 (resp. 335) tisíc Kč.

Jak je vidět, za určitých okolností jdou parametry proti sobě, zvláště pokud je instalace plánována v místě se spotřebou domu menší než 4,5 MWh/rok. Pomoci se dá dodatečnou akumulační ještě do TUV, Wattrouter a nádrž na 200 litrů vody jsou však dalšími náklady.

Reálná a realizovatelná konfigurace hybridní FVE

Spousta návštěvníků našeho webu si stěžuje, že je chtějí obchodníci velkých i menších firem opít rohlíkem složeným ze 4,5 kWp panelů a 6 kWh v baterkách a k tomu měnič 5 kW. S takovou konfigurací a ještě třeba za 320 tisíc nebo i víc je jediný vítěz obchodní zástupce dané firmy.

Víme, že vyděláme, i když ke stejným panelům použijeme 3f asymetrický měnič s výkonem 10 kW a akumulátory 9 kWh - taková instalace na klíč v našem okolí přijde zákazníka na 305 tisíc Korun, tak proč nakupovat dráž a jen si prodlužovat návratnost? Nenechejte se oškubat obhoďákem, který si většinou mele svoje a většinou ani nezná Ohmův zákon (U=R*I) - můžete si ho vyzkoušet :)Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Jak je náročný provoz domácí solární elektrárny?

Zveřejněno: 2020-08-31 08:12:54

Hodíte si fotovoltaické panely na střechu, zapnete nainstalovaný systém a o nic víc se nemusíte starat. Tak to každá firma slíbí. Je to ale pravda?

Více zde »  
 

Porovnání HV baterií pro použití s hybridními měniči Solax

Zveřejněno: 2020-05-18 08:33:44

Nedávno jsme se na našem webu zabývali tématem kapacity akumulátorů elektrické energie dostatečné pro pokrytí spotřeby odbětného místa v době, kdy už Slunce nesvítí, tak abychom měli dostatek kapacity pro tzv. Time shift a jaký výkon FV panelů k tomu by asi tak nějak seděl. Dnes se podíváme na ukázku konkrétního měniče a možnosti připojení baterií. Snad bude další rozhodování o kapacitě baterií jasnější.

Více zde »  
 

Akumulace do baterií a přebytků do vody

Zveřejněno: 2020-09-14 08:23:57

Odborník je v ČR každý, ale setkáváme se s případy, že i experti na fotovoltaiku si nevědí rady jak naložit s přebytky energie, jak správně zapojit Wattrouter. Pojďme si probrat správné zapojení.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022