Ministr Drobil říká ano rozšíření Temelína, solární elektřina je průšvih

Zveřejněno: 2010-08-28 19:38:26, počet zobrazení: 2889, zdroj: http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/ministr-drobil-ano-rozsireni-temelina-solarni-elektrina-je-prusvih.html. Další novinky zde.

Jaderná elektrárna Temelín se musí rozšířit, nechci, abychom se z vývozce energie stali dovozci, uvedl ministr životního prostředí Pavel Drobil v sobotním rozhovoru deníku Právo.

Jaderná elektrárna Temelín se musí rozšířit, nechci, abychom se z vývozce energie stali dovozci, uvedl ministr životního prostředí Pavel Drobil v sobotním rozhovoru deníku Právo.

Boom solárních panelů a kůrovec na Šumavě jsou podle ministra fatální chyby jeho předchůdce.

"Každý rok stoupá spotřeby energie a v nějakém okamžiku bychom dosáhli na strop, z přebytku bychom se dostali do deficitu,“ řekl Drobil. Pokud má být Česko soběstačné a nechce se dostat do situace jako Slovensko po vypnutí Jaslovských Bohunic a energii dovážet, musí se Temelín rozšířit, tvrdí ministr. Připomíná, že další bloky jaderných elektráren nahradí ty na fosilní paliva, jimž skončí životnost.Ministr není proti existenci solárních a větrných elektrárny, vadí mu nastavení současných pravidel, tedy „šílená výkupní cena“ elektřiny vyrobené z fotovoltaických článků. Ta je podle jeho slov dvojnásobná proti Německu. Nelíbí se mu ani solární panely na lánech úrodné půdy a neexistence plánu, co s panely, až jim skončí životnost.

Zaplatí to lidé


Dalším problémem je podle Drobila i nárazy do elektrické sítě, když není po celých 365 dnů v roce slunce nebo vítr. Síť, která na to není dimenzovaná, se podle ministra poškozuje.

"Opravy, nastavení sítě, výkupní ceny, problémy v přenosové soustavě, to někdo v konečném důsledku zaplatí a je to konečný uživatel,“ řekl ministr. Těmi jsou podle něj domácnosti a průmysl.

V rozhovoru Drobil ostře zkritizoval nečinnost svého předchůdce na ministerstvu Martina Bursíka za nečinnost v boji s kůrovcem na Šumavě. Mrtvý les, to je důsledkem chybného rozhodnutí tehdejšího ministra životního prostředí po kalamitě Kyrill, je přesvědčený ministr. "To je fatální chyba, za kterou by měl někdo zaplatit," prohlásil Drobil.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Akumulace do baterií a přebytků do vody

Zveřejněno: 2020-09-14 08:23:57

Odborník je v ČR každý, ale setkáváme se s případy, že i experti na fotovoltaiku si nevědí rady jak naložit s přebytky energie, jak správně zapojit Wattrouter. Pojďme si probrat správné zapojení.

Více zde »  
 

Strašák jménem Česká energetická inspekce. Máme se ho bát?

Zveřejněno: 2020-07-17 20:09:22

Kontrola z jakéhokoliv úřadu bývá vždy nepříjemná, už jen z toho důvodu, že vyžaduje spoustu dokumentů a také ráda mívá otázky, jejichž odpověď nám může někdy dát zabrat, už jen proto, že si něco nepamatujeme. Na co se připravit?

Více zde »  
 

Získání dotace garantujeme a dáme vám polovinu panelů zadarmo

Zveřejněno: 2020-10-26 05:15:21

Také vás neustále prudí reklamní hesla vyskakující ze všech stran, sotva se začnete o fotovoltaiku alespoň trochu zajímat? Jak to vlastně je s tou garancí získání dotace? A jak si jedna velká firma může dovolit dát polovinu panelů zadarmo? Pojďme si to rozebrat.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022