Cena OTE: 2.64Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Kdy poptat sluneční elektrárnu?

Zveřejněno: 2022-12-04 12:22:14, počet zobrazení: 725, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď. Kdykoli, i teď,  kdyžplánujete stavbu FVE v roce 2023. Ale je to tak? Jak vlastně firmy fungují a co od nich čekat? A co podbízení se v reklamách?

Poptávku FVE můžete udělat téměř kdykoli, tedy pokud firma realizující sluneční elektrárny poptávky přijímá. V životě solidních firem jsou totiž okamžiky, kdy je lepší říct, že jsme zavaleni prací než slibovat nereálné termíny či dokonce vzít zálohu a pak hrát mrtvého brouka.

Článek vzniknul počátkem prosince, tedy v čase, kdy je třeba projekty ukončovat a kvůli účetním termínům a Vánoční výluce nové neotvirat - kdo chce mít o svátcích díry ve zdech a chodit okolo řemeslníků?

Úderem půlnoci na 2. ledna ale všichni naskočí do pracovního procesu a celý rok vše pojede na plné obrátky.

Realizace FVE není možná ze dne na den, chvíli to trvá, je potřeba i spousta dokumentů, o čemž pojednává článek Papíry k fotovoltaice krok za krokem v roce 2022. Postup je platný i pro rok 2023 a před realizací může zabrat 1 - 3 měsíce. Z tohoto důvodu není nač čekat.

Reklamu firma musí tvrdě zaplatit a to odskáče zákazník. Aktuálně fotovoltaika jede, i při rostoucí ceně potřebných částí (měničů, baterek, konstrukcí či panelů) je marže firem tak zajímavá, že Vám klidně slíbí slevové poukázky nebo nějaké dárky. Nevěř na duchy! Takovým firmám jde jen o kšeft. O dobré firmě hovoří reference ideálně od reálných zákazníků. A pamatujte - servis je základ, protože vše se může pokazit, hodina dojezdu je maximální čas, firmy zdaleka nebudou chtít poslat zaměstnance - techniky na celý den do pryč kvůli opravě na 20 minut.

Kdo chvíli stál, už stojí opodál. A vo tom to je! Mikrozdroj bez nutnosti stavebního povolení bude v roce 2023 až do výkonu 50 kWp. Kromě domkařů budou chtít FVE i firmy a kapacita sítě se mávnutím kouzelného proutku nezvedne, naopak - rychle dojde. Tak na co čekat?Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Elektroměrový rozvaděč pro FVE

Zveřejněno: 2022-09-28 23:15:11

Od 1.7.2022 EG.D sjednotilo připojovací podmínky s ČEZ Distribuce - požadavky na vybavení a provedení elektroměrového rozvaděče pro FVE. Spousta firem je v oboru nových a setkáváme se i s dotazy zavedených konkurentů na správné provedení. a protože jsme dobří a netajíme se s tím, tak informace sdílíme. Ne, že bychom se tím chtěli chlubit, to je prostě fakt.

Více zde »  
 

Podmínky dotace na FVE v letech 2021 - 2025

Zveřejněno: 2021-09-21 23:54:03

Trvalo to jen pár dnů a s potěšením můžeme napsat, že naše predikce a úvahy z posledních článků se víceméně naplnila. Ale ještě pořád tomu něco chybí...

Více zde »  
 

Jak fungují optimizery ve fotovoltaické elektrárně

Zveřejněno: 2022-07-24 06:02:13

Optimizery používáme tam, kde hrozí stíny od různých překážek. Je problém sehnat informace o základních principech, jak to vlastně funguje. Je na čase trochu jít fotovoltaice pod pokličku, aby vám zas někdo netvrdil, že při zastínění se panel vypne nebo přemostí, a vy mu to věřili.

Více zde »  
 
 VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »