Greenpeace dalo solární panely na domek Obamovy babičky

Přidáno na server: 2009-09-07 17:52:41, počet zobrazení: 2027, zdroj: http://zpravy.idnes.cz/video-greenpeace-dalo-solarni-panely-na-domek-obamovy-babicky-pto-/zahranicni.asp?c=A090820_201508_zahranicni_abr. Další novinky zde.

Nevlastní babička amerického prezidenta Obamy dostala dárek od keňských příznivců Greenpeace. Na dům "Mamy Sarah" nainstalovali solární panely. Mimo jiné proto, aby Obamovi připomněli jeho sliby ohledně životního prostředí.

Nevlastní babička amerického prezidenta Obamy dostala dárek od keňských příznivců Greenpeace. Na dům "Mamy Sarah" nainstalovali solární panely. Mimo jiné proto, aby Obamovi připomněli jeho sliby ohledně životního prostředí.

"Už si nemusím kupovat parafín. Když se setmí, zapnu světla, která fungují na energii z panelů. V noci energii potřebuju hlavně na svícení. Už nemusím hledat baterku, prostě rozsvítím, když něco hledám. A to ať už je den, nebo noc. Proto solární energii miluji," řekla Obamova babička Sarah.

Panely nainstalovali členové Greenpeace v rámci dvacetidenního Workshopu obnovitelné energie. Mladí Keňané se na něm mimo jiné učí, jak panely udržovat nebo o jejich hospodářském potenciálu.

"Politici mluví a vůdci činí. Ve skutečnosti jsou to mladí lidé, kdo se snaží se životním prostředím něco dělat. Vyzýváme prezidenta Obamu a hlavy dalších států, aby na klimatickém summitu v Kodani dohodli opatření, která by neohrožovala budoucí generace a chránila prostředí," řekla agentuře Reuters Abigail Habinasová z Greenpeace.

V Keni za poslední roky drasticky ubylo srážek. Ještě se proto zhoršily problémy v zemědělství, které nastartovalo špatné využívání půdy a následné rozšiřování pouští.

Investice do solární energie proto Keňa považuje za správný tah. "Posiluje ekonomiku a chrání životní prostředí. Zároveň zajišťuje spolehlivou a čistou energii," uvedlo Greenpeace na svých webových stránkách.

"Vyspělé státy by se měly dohodnout na financování podobných projektů v celém rozvojovém světě, a zmírnit tak klimatické změny," dodala Habinasová. Podle Greenpeace by bohaté země měly ročně přispět 140 miliard amerických dolarů na zmírňování klimatických změn a ochranu lesů v rozvojovém světě.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019