Fotovoltaika jsou především úspory

Zveřejněno: 2021-01-11 07:02:28, počet zobrazení: 715, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Pořízení FVE přiměje většinu, ne-li všechny uživatele k úvahám, jak nejlépe zužitkovat energii, kterou si sami vyrobí. Druhým krokem pak je, jak v čase nákupu ze sítě co nejvíce ušetřit. Vzhledem k době výprodejů v e-shopech, je možná vhodný čas zamyslet se nad žrouty peněz, které doma máme a udělat si radost hezkým a ekonomice domácnosti prospěšným výrobkem. 

Vybavení domácnosti můžeme rozdělit na dvě základní kategorie - na ty, co můžeme vypnout a nic vážného se nestane, jen si navodíme drobný diskomfort, a na ty s nezbytným chodem téměř nonstop - lednice, mrazák...

Běžnou spotřebu domácích spotřebičů jsme vypsali do tabulky:

Velká kombinovaná lednice s mrazákem (uvedena energie, u ostatních je hodnota příkonu!)
0,45–0,85 kWh / den
Varná deska 5700–7400 W
Trouba ~ 3500 W
Rychlovarná konvice 1900–2200 W
Myčka ~ 1800 W
Nabíječka mobilního telefonu 5–65 W
Mikrovlnná trouba 1000–1500 W
Žehlička 1350–2200 W
Toustovač ~ 1200 W
Nabíječka notebooku 50–200 W
Pračka 330–550 W
Televize 80–340 W

Dlužno uvést, že konkrétní spotřebu uvádí výrobní štítek a od roku 2001 musí být spotřebiče opatřené energetickým štítkem stanovujícím jeho energetickou náročnost. Míra energetické náročnosti se dělí od A+++ do G, kde A+++ je mimořádně úsporná a G mimořádně nehospodárná.

U věcí běžících nezbytně celých 24 hodin je vhodné překontrolovat jejich aktuální spotřebu. Je vhodné zakoupit si malý měřič spotřeby za cca 500 Kč a zkontrolovat, jestli není odběr mimo únosnou míru. Obecně lze doporučit výměnu starých lednic a mrazáků do 10 let od poslední obměny, samozřejmě přednost je třeba dát nejmenším žroutům.

Posouváme v čase = šetříme

A máme tady to hlavní. Pokud mají vzniknout nějaké přetoky do sítě, nebude to ráno nebo večer, kdy budeme doma a vesele spotřebovávat elektřinu přípravou jídla či kafe, kdy též pomůže energie z akumulátorů, pokud je máme. Přetoky do sítě by mohly vznikat, až se nabijí akumulátory po našem odchodu do práce, na nákupy či za zábavou. Průměrná rodina toho času přes pracovní týden doma moc nestráví, předpokládejme, že se z problémů s covidem také do jara vykřešeme a děti půjdou do školy a my konečně do práce a vše bude zase jako dřív.

Jak si tedy pomoci k úsporám? Můžeme naprogramovat spotřebiče, které mohou být spuštěny v režimu odloženého startu - novější přístroje, jako například pračky, sušičky, myčky to zvládnou. Další přístroje, jako například nabíječky notebooků, nářadí, elektro kol či jiných elektrických vozítek můžeme spínat pomocí "chytrých zásuvek" - ty umí být ovládány dle nastaveného plánu nebo kdo si chce zapnutí řídit sám, může i přes mobilní aplikaci.

O nabíjení auta (wall box) se zmíníme ještě v některém dalším článku, ale, ruku na srdce, kdo by nechal elektro auto doma, když by s ním mohl jet do práce a užíval si cestu v tom nádherném tichu?Četli jste? Baterie pro starší sluneční elektrárny

Zveřejněno: 2020-03-04 10:24:15

V ČR jsou tisíce solárních elektráren postavených v letech 2006 až 2013, které nemají baterii a jedou v režimu Zeleného bonusu. Jen naše firma jich postavila něco okolo stovky a dalším zájemcům dodala stavebnice pro stavbu svépomocí. Občas se někdo ozve s otázkou jak je to s možností připojit baterii do funkčního systému. Jelikož otázek přibývá (i zřejmě pod tlakem nových instalací a programu Nová zelená úsporám), je čas mít základní informace na webu.

Více zde.  
 

Jaký je rozdíl mezi střídačem a měničem?

Zveřejněno: 2021-06-07 21:04:02

Střídač, měnič, invertor a kdo ví co ještě. Některé pojmy dají zabrat, abyste se v tom vyznali, ukážeme si základní rozdíly ve funkci v tomto článku. Dnes to bude Malá škola fotovoltaiky.

Více zde.  
 

Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde.  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel: 603 872 069
(pouze 08-15 hod v pracovní dny)
E-mail: ruzicka (zavináč) nemakej.cz


Uživatel:
E-MAIL

HESLO


Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2021