Fotovoltaická elektrárna v Břestu na Kroměřížsku má zelenou

Zveřejněno: 2010-01-17 19:38:14, počet zobrazení: 2716, zdroj: http://zpravy.kurzy.cz/206864-fotovoltaicka-elektrarna-v-brestu-na-kromerizsku-ma-zelenou/. Další novinky zde.

BŘEST (MEDIAFAX) - Solární elektrárna s výkonem 2,5 MW může vyrůst v Břestu na Kroměřížsku; záměr už posvětili úředníci zlínského kraje. Agentura Mediafax to v sobotu zjistila z internetového systému EIA.

BŘEST (MEDIAFAX) - Solární elektrárna s výkonem 2,5 MW může vyrůst v Břestu na Kroměřížsku; záměr už posvětili úředníci zlínského kraje. Agentura Mediafax to v sobotu zjistila z internetového systému EIA.Elektrárna má vyrůst na ploše zhruba 7,2 hektaru, a to v průmyslové zóně obce. „S realizací záměru bude započato ihned po ukončení legislativního procesu, předpoklad je leden 2010. Dokončení realizace záměru se předpokládá v dubnu 2010,“ stojí v materiálu, který úředníci posuzovali z pohledu jeho vlivu na životní prostředí.

Obdobný záměr úředníci zlínského kraje posuzovali už v průběhu měsíce srpna, a to stavbu solární elektrárny u Uherského Brodu, kterou plánuje vybudovat pražská společnost Divalia. Elektrárna má mít instalovaný výkon 9,9 megawattu a vyrůst by měla na okraji katastru města v průmyslové zóně vedle areálu Slováckých strojíren. Úředníci jí na začátku září svým rozhodnutím dali zelenou.

Ve Zlínském kraji funguje solární elektrárna už například v Ostrožské Lhotě na Uherskohradišťsku; ta má instalovaný výkon 1,6 megawattu. Další větší elektrárna je v plánu i v Hulíně na Kroměřížsku, ta má mít instalovaný výkon kolem pěti megawattů. Na okraji Kroměříže směrem na Bílany by měla vyrůst elektrárna o výkonu téměř šest megawattů.

Podíl obnovitelných zdrojů energie (OZE) v Česku na celkové produkci elektřiny je zhruba 6,5 procenta, fotovoltaika se na OZE podílí sedmi procenty. Podle Energetického regulačního úřadu dosáhl k 31. 12. 2009 instalovaný výkon fotovoltaických elektráren v České republice 411 MWp. V roce 2009 tedy byly uvedeny do provozu fotovoltaické elektrárny o výkonu přes 350 MWp, což je zhruba o 100 MWp více, než se odhadovalo ještě v říjnu 2009.

Masivní nárůst solární elektráren by ale brzy mohl ustat, a to kvůli snížení výkupních cen elektřiny. Zatímco v minulém roce se megawatthodina ze solárních elektráren do 30 kW vykupovala za 13 150 Kč, od nového roku to je za 12 250 Kč. U zařízení s výkonem nad 30 kW sazba za vykoupenou megawatthodinu energie klesla z dřívějších 12 790 Kč na nynějších 12 150 Kč. Ještě více by se výkupní cena mohla snížit v roce 2011, kdy bude mít Energetický regulační úřad možnost snížit výkupní ceny z fotovoltaiky o více než pět procent. Úřad dosud mohl meziročně snížit výkupní cenu maximálně o pět procent.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Solární systém s baterií - otevřeme téma

Zveřejněno: 2019-11-02 11:45:14

Nová zelená úsporám s akumulací do baterií aktuálně hýbe reklamním prostorem. Kdo z montážních firem přežil svou smrt, snaží se teď vzkřísit svůj byznys za každou cenu a distributoři energie nebo dokonce největší český e-shop se přidávají. Máme pocit, že je nejvyšší čas se postavit a křičet do světa: POZOR!!!

Více zde »  
 

Co je Wattrouter? A proč ho použít?

Zveřejněno: 2021-02-08 08:11:36

Pojďme se podívat na přístroj pro přesměrování přebytků ze solární elektrárny do boileru, akumulační nádrže nebo třeba pro provoz čerpadla. Návratnost investice se dokonce někdy nedá počítat ani na roky, mohou to být i měsíce.

Více zde »  
 

NZU C3.9 je tu od 15. května 2020

Zveřejněno: 2020-11-09 09:22:17

No a co? Tomu nerozumím. Chytrému napověz, hloupého... Ok, v uvedeném termínu přibyla zajímavá podoblast dotace na FVE. Když napíšeme zajímavá, tak to bude nutné trochu popsat, pojďme na to.

Více zde »  
 
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022