Cena OTE: 3.23Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Velký Osek u Kolína

Instalovaný výkon: 4.95 kWp, dostavěno dne: 2008-09-28. Další reference zde.

Do Velkého Oseka u Kolína jsme dorazili za rozednění. Naše práce tedy započala ještě za ranní rosy, která byla samozřejmě i na střeše, ta byla z glazované pálené tašky (o to víc to klouzalo), museli jsme tedy použít i naši horolezeckou výbavu. Dům byl vyšší, vzhledem k tomu bylo použito větší množství vodiče Solar Flex 4 mm, cca 200 m. Kvůli nemožnosti protažení kabelu vnitřkem domu byla zvolena varianta tažení vodiče po fasádě v montážních lištách až ke střeše. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek, které se musely na místě upravit, se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 1m od sebe ukotvovací háky HK 1. Na tyto ukotvovací háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 1. Celá nosná konstrukce byla dokončena ještě tentýž den, ale kvůli brzké době stmívání v tomto ročním období jsme byli nuceni práce ukončit a pokračovat až následné ráno.

Druhý den za rozednění jsme šli opět na to. Po přípravě horolezecké výbavy jsme začali s montáží a propojením 22 ks fotovoltaických panelů SOLARWATT - 225 Wp, které se přepevnili na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 1. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Dvě série solárních panelů SOLARWATT - 225 Wp jsou svedeny ke střídači SOLARMAX S 6000 a pomocí konektorů TYCO plus a TYCO minus připojeny do střídače. Ten je dále propojen kabelem CYKY 3x1,5 mm s rozvaděčem RD 1, který je pak napojen na síť 3 x PEN. Nakonec naprogramování střídače S 6000 a je hotovo!

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »