Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Tršice

Instalovaný výkon: 2.70 kWp, dostavěno dne: 2007-07-26. Další reference zde.

Ačkoli je tato stavba uvedena mezi našemi referencemi a to dokonce na prvním místě, nejedná se o naši práci a proto vlastně tato fotovoltaická elektrárna vlastně ani naší referencí není. Důvodem proč je zde tento text a několik fotek je pozvánka pro všechny zájemce o spatření funkční fotovoltaické elektrárny v reálu. Sice jako majitel této fotovoltaiky se setkávám se spoustou dotazů, ne všechny se dají zodpovědět telfonicky nebo mejlem a značná spousta zájemců využívá možnosti podívat se na "místo činu". Budiž info o této fotovoltaice i pozvánkou pro Vás - další potencionální investory...

Jak vše začalo ? Informačním šumem o dotacích až 80%. To nebyla pravda, pravda ale byla, že byly v roce 2007 dotace  z SFŽP (a spousta nesolidních firem na svých webech na ty dotace pořád láká...) a tak jsem se chytil. Našel jsem firmu, jejíž jednatel vcelku dobře zahrál na mou notu a tak po sehnání úvěrů na bydlení od Poštovní spořitelny (a zbytek ze stavebka) se mohlo začít stavět.

Vymyšleno to bylo skvěle - budou 2 řady panelů nad sebou na stěně 20° na západ (střecha je natočená nevhodně ...). Montéři namontovali pár panelů a po mém upozornění, že by si panely stínily, muselo dojít k úpravě konstrukce a k doplnění podpěr a scelení celého FV systému v jeden blok. Po dvoudení montáži se nakonec v odpoledních hodinách povedlo dodavateli dát elektrárnu do chodu a 26.7.2007 večer se moje první fotovoltaika spustila.

Jak malý Jarin (kterému teď říkáme "kostra z čápa") jsem se každý večer těšil a chodil dívat kolik že jsem to vydělal. Po čase nadšení však opadá a je vidět, že ikdyž dodavatel použil méně kvalitní střídače a články než máme k dispozici dnes, tak, že systém vcelku slušně funguje.

Ing. Vladimír Růžička, majitel FVE

Další foto:

Statistiky nainstalovaných střídačů

podrobná statistika

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »