Cena OTE: 1.77Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Rančířov

Instalovaný výkon: 9.90 kWp, dostavěno dne: 2009-10-17. Další reference zde.

Rančířov- Majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) má na střeše  44 ks solárních panelů SUNPOWER 225 Wp (články s nejvyšším výkonem v ČR), které této solární elektrárně dávají výkon 9,9 kWp.
Instalace byla v tomto případě prováděna na  rodinném domě.  Střecha byla z tašky s výškou okapu cca 3 m od země. Přístup na střechu a manipulace díky nižší výšce byla v celku rychlá a jednoduchá. Na instalaci DC vedení byl použit kabel Solar Flex 4mm. Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a prostup na střechu snadný. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek a to konkrétně HK 1. Tyto kotevní háky se šroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 44 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 225 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 46 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Všechny tyto montážní prvky a spoustu jiných najdete na našem webu v sekci E-SHOP. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny do střídače FRONIUS IG PLUS 100. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 1, který je pak napojen na síť AC vedení. Montáž je u konce, nastavení ochran a naprogramování střídače. A je hotovo!
Přejeme majiteli hodně SLUNÍČKA do vaší elektrárny !!!

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »