Cena OTE: 3.23Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Prusinovice

Instalovaný výkon: 8.1 kWp, dostavěno dne: 2021-10-24. Další reference zde.

Na plechovou střechu rodinného domu v Prusinovicích u Bystřice pod Hostýnem jsme nainstalovali 18 kusů fotovoltaických panelů München Solar MSMD450M6-72 o celkovém výkonu 8,1 kWp, které byly připojeny k hybridnímu měniči Solax X3-Hybrid 10.0T. Teď už klasická kombinace dvou LiFePo4 baterií Triple Power HV 5,8 kWh master + slave o celkové kapacitě 11,6 kWh zajišťuje akumulaci energie z panelů.

Pro montáž hliníkových profilů na uchycení panelů jsme použili kombivruty. Po přidělání profilů ke kombivrutům přišly na řadu samotné panely. Ty byly již předem nachystané v garáži, takže se vynesly na střechu garáže a odtud se odebíraly na střechu domu. Instalaci a zapojení panelů k měniči jsme rychle zvládli a tak zbývalo jen spustit měnič. Pro postup instalace se můžete podívat do galerie. 

Tato akce nám zabrala celkem 14 hodin rozdělené mezi dva dny. První den se chystaly kombivruty, část profilů a namontoval se měnič s bateriemi. Druhý den jsme dokončili konstrukci, naházeli jsme na střechu panely a mezitím byl dochystán měnič a baterie. 

Ačkoli se instalace zdála zprvu jednoduchou, ukázalo se, že krytina není zcela predikovatelně uchycena a najít přesně střed krovu je takový malý oříšek. Počasí střídavě oblačno také akci nepřálo, ale konec dobrý - všechno dobré.

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »