Cena OTE: 1.79Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Praha

Instalovaný výkon: 4.5 kWp, dostavěno dne: 2012-04-21. Další reference zde.

Praha
Tentokráte nás vítr zavál na střechu až do našeho hlavního města.
Majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) má na střeše  18 ks solárních panelů Renesola 250 Wp, které této solární elektrárně dávají výkon 4,5 kW.
Instalace byla v tomto případě prováděna na rodinném domě. Střecha byla z pálené tašky s výškou okapu cca 6 m od země. Přístup na střechu a manipulace díky vyšší výšce byla trochu složitější, ale naše trochu složitější, ale náš montážní tým se hned tak něčeho nezalekne. Technické zázemí FVE bylo vybráno ve sklepě, kde rozhodně problémy s přehříváním nebudou a to ani v letních měsících. Na instalaci bylo použito DC kabelů Solar Flex 6 mm. Tento kabel byl zvolen proto, že vzdálenost mezi FV panely a střídačem je větší. Na střeše byly použity konstukční prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek a to konkrétně HK 2. Tyto kotevní háky se šroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 18 ks fotovoltaických panelů Renesola 250 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ  a mezi panely jsou instalovány SPOJKY . Všechny tyto montážní prvky a spoustu jiných najdete na nšem webu v sekci E-SHOP. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny ke střídači SOLARMAX 6000 S. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 1, který je pak napojen na síť AC vedení. Montáž se chýlí ke konci, připevňuje se poslední panel a už zbývá jen naprogramovat střídač a je  hotovo!
Odjíždíme na další instalaci. Možná právě k VÁM. Zavolejte, napište.

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »