Cena OTE: 3.46Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Petrovice u Karviné

Instalovaný výkon: 4.5 kWp, dostavěno dne: 2021-09-19. Další reference zde.

Při této netradičně provedené instalaci bylo na přístřešek pro automobil namontováno 10 kusů fotovoltaických panelů Suntech STP 450S-B72/Vnh o celkovém výkonu 4,5 kWp, které byly připojeny k hybridnímu měniči Solax X3-Hybrid 10.0T. O akumulaci elektrické energie z panelů bylo postaráno pomocí dvojice LiFePo4 akumulátorů Triple Power HV 6,3 kWh v kombinaci s řídící jednotkou BMS MC0500, celková kapacita akumulátorů je tedy 12,6 kWh.

Panely jsme umístili na přístřešek pomocí konstrukce, zajišťující pro panely zajímavý sklon. Do jižní stěny RD bylo provedeno několik úchytných bodů pomocí chemických kotev a závitových tyčí. Na samotný přístřešek se pomocí kombivrutů (z jedné strany klasický vrut, z druhé závitová tyč) vyrobila druhá řada uchycení. V podstatě jsme si krovy pro konstrukci z mezi kotvívími body vyrobili sami a následně už jen klasickým postupem dokončili uložení panelů, viz fotogalerie. 

Celá elektrárna se potýkala s jedním zásadním problémem - zastíněním v zimním provozu. Produkci se výrazně pomohlo pomocí optimizérů Tigo TS4-A-O, které umožňují provoz elektrárny s částečným zastíněním s minimální možnou ztrátou výkonu. Dalším problémem byl starý elektroměrový rozvaděč, který jsme museli vyměnit za nový, což znamenalo spoustu práce navíc, někdy je to ale nezbytné a musí se s tím počítat.

 

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »