Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

PRAHA-Šestajovice

Instalovaný výkon: 4.92 kWp, dostavěno dne: 2009-10-12. Další reference zde.

PRAHA Šestajovice- majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) má na střeše  24 ks solárních panelů SUNPOWER 205 (bohužel z důvodu aktuálního nedostatku nebyly k dispozici běžně nabízené 225 Wp), které této solární elektrárně dávají výkon 4.92 kWp.
Instalace byla v tomto případě prováděna na  rodinném domě.  Střecha byla z betonové tašky s výškou okapu cca 3 m od země, proto nebylo potřeba horolezecké výzbroje. Přístup na střechu a manipulace díky nižší výšce byla v celku rychlá a jednoduchá. Technické zázemí FVE bylo vybráno v garáži, kde je jednak dostatečné chladno a také tam nikomu nebude překážet. Na instalaci bylo použito větší množství kabelu Solar Flex 4mm. Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla složitější, jelikož bylo potřeba rozebrat dřevěné obložení okolo poloviny domu pod které jsou tyto rozvody schovány. Do garáže byl použit prostup ve stropě. Na střechách byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek a to konkrétně HK 1. Tyto kotevní háky se šroubovaly na konstrukci střech do vzdálenosti cca 1m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 1.
Montáž a propojení 24 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 1. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Všechny tyto montážní prvky a spoustu jiných najdete na našem webu v sekci E-SHOP. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny do DC rozvaděče a odtud je zapojen střídač FRONIUS IG 60 HV. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 1, který je pak napojen na síť AC vedení. Nastala tma, montáž je u konce, připevňuje se poslední panel a už zbývá jen elektro zapojení, nastavení ochran a naprogramování, které proběhlo již za úplné tmy. A je hotovo!
Přejeme majiteli: „Ať slunko maká za vás“ !!!

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »