Cena OTE: 2.13Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Osek nad Bečvou

Instalovaný výkon: 10.08 kWp, dostavěno dne: 2009-12-27. Další reference zde.


Osek nad Bečvou

  U této reference bych se velice rád zastavil a něco dat a informací o ní napsal. A to snad i proto, že se jedná o tzv. domácí elektrárnu, která bude v případě zájmu kdykoliv k nahlédnutí. To je samozřejmě možné i u všech ostatních, které jsme instalovali na klíč, ale jen se svolením jejich majitelů.
Tato FVE je  postavena jako tzv. PŘÍMÁ DODÁVKA.
Tato varianta má své výhody jako například vyšší výkupní ceny elektřiny, ale skýtá i své úskalí jako třeba zřízení nové samostatné přípojky a dále platbu 500 Kč za každý ampér na hlavním jističi. Proto je tato varianta vhodnější pro FV parky a domy ve kterých se nebydlí a tudíž tam není požadavek na spotřebovávání elektřiny pro potřeby domu (varianta zelený bonus).
  Po zřízení nové přípojky k FVE mohla instalace začít.
Na stodole jejíž střecha si o to vyloženě říkala byla namontována nosná konstrukce.
Další názorný příklad toho, že vaše elektrárna nemusí být nainstalována jen na rodinném domě. Střecha dnes nese 36 ks solárních článků CEEG 280 Wp, které dávají FVE výkon 10,08 kWp. 
  Střecha byla z pálené tašky, která se na střeše ještě ani neohřála a už je na ní montována FVE.   Na instalaci bylo použito větší množství kabelu Solar Flex 4 mm. Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a prostup pod střechu snadný. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, které jsou k zakoupení v sekci E-SHOP.  Do tašek, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 2. Na tyto ukotvovací háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
  Montáž a propojení 36 ks fotovoltaických panelů CEEG 280 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely CEEG 280 Wp  jsou v tomto případě zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny ke střídači  FRONIUS IG 150 Plus. Tento typ střídače konektory pro připojení DC kabeláže nepotřebuje, neboť je vybaven svorkovnicí  přímo pro její připojení. Tento střídač je dále propojen kabelem  s rozvaděčem RD 3, který je pak napojen na rozvodnou soustavu místního dodavatele elektřiny. Zbývá jen naprogramovat střídač FRONIUS IG 150 Plus a je  hotovo!
A makat za nás nyní už bude jen to Slunéčko. 

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »