Cena OTE: 1.77Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Opava

Instalovaný výkon: 4.05 kWp, dostavěno dne: 2009-10-02. Další reference zde.

Opava- Majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) má na střeše  18 ks solárních panelů SUNPOWER 225 Wp (články s nejvyšším výkonem v ČR), které této solární elektrárně dávají výkon 4,05 kWp.
Instalace byla v tomto případě prováděna na  rodinném domě.  Střechy byly z betonové tašky s výškou okapu cca 3 m od země. Přístup na střechu a manipulace díky nižší výšce byla v celku rychlá a jednoduchá a i proto a ještě z důvodu velkého pracovního nasazení všech zúčastněných byla ještě tentýž den FVE v provozu. Technické zázemí FVE bylo vybráno v technické místnosti domu, kde nebude překážet. Na instalaci DC vedení byl použit kabel Solar Flex 4mm. Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a prostup na střechu snadný. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek a to konkrétně HK 1. Tyto kotevní háky se šroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 18 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 225 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Všechny tyto montážní prvky a spoustu jiných najdete na našem webu v sekci E-SHOP. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny k DC rozvaděči kde je zapojen přes přepěťové ochrany. Za DC rozvaděčem je zapojení do střídače FRONIUS IG PLUS 50. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 1, který je pak napojen na síť AC vedení. Montáž je u konce, připevňuje se poslední panel,  nastavení ochran a naprogramování střídače. A je hotovo!
Přejeme majiteli hodně SLUNÍČKA do vaší elektrárny !!!

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »