Cena OTE: 2.00Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Lošov

Instalovaný výkon: 6.75 kWp, dostavěno dne: 2010-06-20. Další reference zde.


Lošov- majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) má na střeše  30 ks solárních panelů SUNPOWER 225 Wp, které této solární elektrárně dávají výkon 6,75 kW.
Instalace byla v tomto případě prováděna na  garáži u rodinného domu. Pěkná ukázka toho, že vašemu domu může být užitečná i střecha garáže. Střecha byla z betonové tašky s výškou okapu cca 3 m od země. Přístup na střechu a manipulace díky nižší výšce byla v celku rychlá a jednoduchá. Technické zázemí FVE bylo vybráno v garáži. Na instalaci bylo použito standartní množství DC kabelu Solar Flex 4 mm. Tento kabel byl zvolen proto, že vzdálenost mezi FV panely a střídačem není velká a tudíž nebude docházet k úbytku napětí.  Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a  k prostupu do garáže byl použit prostup ve stropě. Na střeše byly použity konstukční prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek a to konkrétně HK 1. Tyto kotevní háky se šroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 30 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 225 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 46 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Všechny tyto montážní prvky a spoustu jiných najdete na našem webu v sekci E-SHOP. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny ke střídači FRONIUS IG 70 Plus. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 3, který je pak napojen na síť AC vedení. Montáž se chýlí ke konci, připevňuje se poslední panel a už zbývá jen naprogramovat střídač a je  hotovo!

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »