Cena OTE: 2.00Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Kladno-Švermov

Instalovaný výkon: 8.64 kWp, dostavěno dne: 2009-07-05. Další reference zde.

Kladno-Švermov-48 solárních panelů SUNTECH 180 Wp, které této solární elektrárně dávají výkon 8,64 kWp. 
Den první: Brzo z rána jsme dorazili do Švermova. Instalace byla v tomto případě prováděna na rodinném domě.  Střecha byla z betonové tašky s výškou okapu cca 5,5 m od země, proto bylo potřeba horolezecké výzbroje. Přístup na střechu a veškerá manipulace byla prováděna přes střechu ze dvora. Na instalaci byl použit  kabel  Solar Flex 4 mm. Tento kabel byl ve spolupráci s panem domácím zařezán do fasády domu a uložen v husím krku až ke střídačům v garáži.  Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla jednoduchá a prostup na střechu po drobných úpravách snadný. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, a nakoupitelné na našem E-SHOPU, tedy do tašek, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 1. Na tyto ukotvovací háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2. Vzhledem k rozsáhlosti a sklonu střechy této stavby byla první den  rozpracována nosná konstrukce. Den se nachýlil a my šli raději spát, abychom nerušili spící sousedy.

Den druhý: Dokončení konstrukce. Montáž a propojení 48 ks fotovoltaických panelů SUNTECH 180 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely SUNTECH 180 Wp  jsou v tomto případě zapojeny do 6-ti sérií a  svedeny  a připojeny ke dvěma střídačům  SolarMax 4200S konektory MC 4 plus/minus. Tyto střídače jsou dále propojeny kabelem CYKY 3x2,5 mm s rozvaděčem RD 3, který je pak napojen na síť AC. Připojení posledních panelů a už zbývá jen naprogramovat střídače SolarMax 4200S, předání potřebné dokumentace a je  hotovo!
Celý náš realizační tým děkuje za příkladnou péči a stravu, s konstatováním „měli jsme se KRÁLOVSKY“ !!! :-)

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »