Cena OTE: 5.15Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Kamenná u Třebíče

Instalovaný výkon: 29.41 kWp, dostavěno dne: 2009-11-08. Další reference zde.

Kamenná

Celých 29,410 kW na střeše.
Názorný příklad toho, že vaše elektrárna dále jen FVE nemusí být nainstalována jen na rodinný dům. Majitel této elektrárny se rozhodl, že pro lepší orientaci střechy na jih, prostě nechá naší firmou namontovat FVE na stodolu. Střecha dnes nese dva druhy panelů o celkovém počtu 118 ks solárních článků. První druh je CEEG 280 W v počtu 52 ks připojených do 3x SOLARMAX 6000 S a ten druhý je 66 panelů LPM 225 W zapojených do 3x SOLARMAX 4200 S.

První část: Brzo z rána jsme dorazili do Kamenné. Instalace byla v tomto případě prováděna za pomocí lešení, které bylo třeba postavit jako první z důvodu vyšší polohy okapu od země.  Střecha byla z betonové tašky mírně porostlá mechem. Z tohoto důvodu bylo potřeba horolezecké výzbroje. Půda na této stodole také nebyla a tak byla instalace složitější. Na instalaci bylo použito větší množství kabelu Solar Flex 4 mm. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou a je možné je nakoupit v sekci E-SHOP. Do tašek, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 2. Na tyto háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.

Druhá část: Dokončení konstrukce, instalace a zapojení 118 ks fotovoltaických panelů  se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny k šesti střídačům  SOLARMAX řady S. Tyto střídače jsou dále propojeny kabelem s rozvaděči RD 3, které jsou pak napojeny na síť AC rozvodů. Zbývá jen naprogramovat střídačů nastavení ochran a  je  hotovo! A jak jinak panu majiteli popřát než: "Ať slunko maká za vás".

Další foto:

Statistiky nainstalovaných střídačů

podrobná statistika

podrobná statistika

podrobná statistika

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »