Cena OTE: Reálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Janské Lázně

Instalovaný výkon: 4.725 kWp, dostavěno dne: 2009-10-10. Další reference zde.

Jánské Lázně, střecha nese 21 ks solárních článků SUNPOWER 225 Wp, které dávají FVE výkon 4.725 kWp.  Jedná se na našem trhu o panely s nadstandardním  výkonem  na  1 m2.
Brzo z rána jsme dorazili do obce zvané Janské Lázně. Krásný to název, až by se chtělo říct: „přijeli jsme na ozdravný pobyt“. Ale … my jsme přijeli postavit další solární elektrárnu! Instalace byla v tomto případě prováděna za pomocí horolezecké výbavy z důvodu velkého sklonu a vyšší polohy okapu od země.  Střecha byla z tašky. Na instalaci bylo použito větší množství kabelu Solar Flex 4 mm. Na střeše byly použity montážní prvky dodávané naší firmou a také jsou k zakoupení na našem webu v sekci E-SHOP. Pod tašky, které se musely na místě upravit se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 2m od sebe ukotvovací háky HK 1. Na tyto ukotvovací háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2. Montáž a propojení 24 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 225 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely SUNPOWER 225 Wp  jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny ke střídači  FRONIUS IG 60 HV. Tento typ střídače konektory pro připojení DC kabeláže nepotřebuje, neboť je vybaven svorkovnicí  přímo pro její připojení. Tento střídač je dále propojen kabelem AC vedení s rozvaděčem RD 1, který je pak napojen na stávající rozvod domu. Zbývá jen naprogramovat střídač FRONIUS IG 60 HV nastavit ochrany a je  hotovo! A jak jinak panu majiteli popřát než: "Ať slunko maká za vás".

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »