Hrušovany nad Jevišovkou

Instalovaný výkon: 18.22 kWp, dostavěno dne: 2009-04-22. Další reference zde.

Instalace tentokráte byla na střeše nikoli rodinného domu, ale " třípatrové bytovky". Musím přiznat, že výška kterou jsme museli s vybavením, střídači a v neposlední řadě 81 kusy panelů vynosit nebyl žádný med. Ale my se ničeho nebojíme a i s tímto "problémkem" jsme si poradili. Tato instalace musela být z důvodu značné výšky a horšího stavu krytiny prováděna za pomocí horolezeckého vybavení a proto trvala trochu déle než je obvyklé.

Nejprve byly nainstalované kotevní háky HK1, které jsou ukotveny do konstrukce střechy.
Druhý den proběhlo dokončení instalace nosné konstrukce, která se skládá z  Imbus M8 x 40 a matice pro NP 2,  nosného profilu NP2 přichyceného šrouby OS M 10+L matice.  Tentýž den byly instalovány panely SUNPOWER 225 Wp (panel s nejvyšším výkonem na m2 v ČR). Kraje panelů jsou uchyceny KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely SUNPOWER 225 Wp  jsou v tomto případě zapojeny do 9-ti sérií a  svedeny kabelem Solar Flex 4 mm, které jsou připojeny ke třem střídačům  SMC 5000 A. Střídače jsou zapojeny do RD 3. Ten je zapojen na AC síť.

Dokončení instalace zbývajících panelů a jejich dozapojení, naprogramování střídačů a předání novým majitelům proběhlo třetí den.
Tímto je instalace elektrárny hotová a nám nezbývá než popřát: co nejvíc slunečných dnů.

 

Další foto:

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57
Přihlášení:
E-MAIL

HESLO


Nová registrace |Zapomenuté heslo

Další informace:


Sledujte nás i na:

 
(c) nemakej.cz 2022