Cena OTE: 2.49Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Hradec Králové

Instalovaný výkon: 6.75 kWp, dostavěno dne: 2009-10-22. Další reference zde.

Hradec Králové- instalace fotovoltaické elektrárny (6,75 kW) byla v tomto případě prováděna na střeše rodinného domu a firmy v jednom vyrábějící pracovní oděvy.
Střecha byla z pálené tašky s výškou okapu cca 10 m od země a dost velkého sklonu, proto bylo potřeba horolezecké výzbroje. Vzhledem k větší výšce stavby bylo použito větší množství  vodiče Solar Flex 4 mm. Na střeše byly použity montážní prvky HK1, dodávané naší firmou, které se přišroubovaly na konstrukci střechy do vzdálenosti cca 1,5m od sebe. Na tyto kotevní háky je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 30 ks fotovoltaických panelů Sunpower 225 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 46 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Solární panely jsou v tomto případě zapojeny do třech sérií a jsou svedeny ke třem střídačům  DELTA SI 2500. Nejvíce nám dalo zabrat tyto střídače vůbec pověsit, protože dům byl zateplen tak velkou vrstvou polystyrénu, že dostat se s hmoždinkami až ke stěně byl opravdu oříšek. Ale nakonec jsme si za přispění pana majitele i s tímto poradili. Takže střídače visí a zapojení do RD 3 je už jen rutina. Všechny kotevní, elektro a jiné vychytávečky naleznete na našem webu v sekci E-SHOP, kde jsou také k zakoupení. Vše je zapojeno najeto a v chodu.
Přejeme ať slunko maká za vás !!!

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »