Cena OTE: 5.15Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Deblín

Instalovaný výkon: 9.9 kWp, dostavěno dne: 2022-11-18. Další reference zde.

Na šikmou taškovou střechu v obci Deblín v okrese Brno-Venkov jsme namontovali celkem 22 kusů fotovoltaických panelů München Solar MSMD450M6-72 o celkovém výkonu 9,9 kWp. Panely jsme rozmístili do tří řad na JJZ části střechy. První a druhá řada se každá skládala z desítí kusů panelů a zbylé dva panely byly ve třetí řadě. 

Panely byly zapojeny do třífázového hybridního měniče Solax X3-Hybrid-10.0-D, ke kterému jsme zapojili klasickou kombinaci LiFePo4 baterií Triple Power HV 5,8 kWh (master + slave) s celkovou kapacitou akumulace 11,6 kWh.

Instalace šla hladce, začali jsme hned časně z rána. Jedna část týmu šla dělat konstrukci na střechu a druhá část se pustila do práce na zavěšení měniče a baterií a jejich vzájemnému propojení a olištování pro estetiku a ochranu kabelů.

Pro montáž byly použity standartní konstrukční prvky - střešní háky, které jsme zavrtali do střešních latí a které jsme potom překryli taškami s výřezy. Pak už bylo na řadě dostat panely na střechu, což nám zabralo asi dvě hodiny. Nakonec jsme elektrárnu oživili a mohli předat panu majiteli hotový produkt. Akce byla dotována dotačním programem Nová Zelená Úsporám.

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »