Cena OTE: 1.77Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Želátovice III

Instalovaný výkon: 10.8 kWp, dostavěno dne: 2009-09-29. Další reference zde.

Želátovice III- Pozorný čitatel našich referencí si řekne: „ tuto referenci jsem již četl“. Ale, opak je pravdou. Opět jsme se vrátili do obce, kde již dvě elektrárny dodané naši firmou na klíč fungují. A věřte nebo ne, není lepší reference než spokojení zákazníci. Majitel této fotovoltaické elektrárny (dále jen FVE) a renomované kamionové firmy má na střeše  48 ks solárních panelů SUNPOWER 225 Wp (články s nejvyšším výkonem v ČR), které této solární elektrárně dávají výkon 10,8 kWp.
Instalace byla v tomto případě prováděna na  rodinném domě.  Střechy byly z betonové tašky s výškou okapu cca 3 m od země, proto nebylo potřeba horolezecké výzbroje. Přístup na střechu a manipulace díky nižší výšce byla v celku rychlá a jednoduchá. Technické zázemí FVE bylo vybráno v garáži, kde je jednak dostatečné chladno a také tam nikomu nebude překážet. Na instalaci bylo použito větší množství kabelu Solar Flex 6mm. Tento kabel byl zvolen proto, že vzdálenost mezi FV panely a střídačem je velká a tudíž by na této větší délce mohlo docházet k úbytku napětí.  Situace pro tažení vodiče DC rozvodů byla složitější, jelikož bylo potřeba rozebrat dřevěné obložení okolo poloviny domu pod které jsou tyto rozvody schovány. Do garáže byl použit prostup ve stropě. Na střechách byly použity montážní prvky dodávané naší firmou, tedy do tašek a to konkrétně HK 1. Tyto kotevní háky se šroubovaly na konstrukci střech do vzdálenosti cca 2m od sebe. Na ně je pak šrouby OS M 10 + L maticí připevněná nosná konstrukce z Al profilu NP 2.
Montáž a propojení 48 ks fotovoltaických panelů SUNPOWER 225 Wp se provedla na již připravenou konstrukci šrouby Imbus M8 x 40 a maticí pro NP 2. Krajové panely jsou pak uchyceny úchyty KRAJ 50 a mezi panely jsou instalovány SPOJKY 50. Všechny tyto montážní prvky a spoustu jiných najdete na našem webu v sekci E-SHOP. Solární panely jsou zapojeny do sérií a  svedeny  a připojeny ke střídači FRONIUS IG PLUS 150. Tento střídač je dále propojen kabelem do FV rozvaděče RD 3, který je pak napojen na síť AC vedení. Montáž je u konce, připevňuje se poslední panel a už zbývá jen elektro zapojení, nastavení ochran a naprogramování střídače, které proběhlo další den a je hotovo!
Přejeme majiteli dopravní firmy nejen mnoho šťastných kilometrů bez nehod, ale také hodně SLUNÍČKA do vaší elektrárny !!!

Další foto:

 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »