Cena OTE: 2.00Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Dotace na fotovoltaiku budou mít prázdniny - je fajn si pohnout

Zveřejněno: 2023-05-20 10:22:03, počet zobrazení: 1577, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Státní fond životního prostředí je tajemný, jak hrad v Karpatech. Jen jedno je jisté - stávající podmínky pro fotovoltaiku z programu Nová zelená úsporám tu budou do 30.6.2023. Kdo stihne žádost o dotaci do začátku prázdnin podat, bude mít jednu nespornou výhodu. A my víme jakou, vlastně možná víme o dvou.

My nejsme tajemni, my vlastně ani nemůžeme mít tajemství, protože všecko hned vykecáme. Tak pojďme k jádru pudla. Jistota výhody spočívá ve statusu "super, mám dotaci schválenou a nebude hůř, může ale být lépe!"

Málokdo si uvědomuje, že chystaná změna může být k lepšímu, ale i horšímu. Každý investor má tak šanci si zaspekulovat. V článku Jak podat žádost o dotaci na hybridní fotovoltaickou elektrárnu je krásně popsáno, jak triviální je podat žádost a co k tomu od svého dodavatele potřebujete.

Připravená firma i 30.6.2023 poskytne ony 2 dokumenty (pro naše zákazníky to děláme zdarma) a otevře zájemci spekulativní prostor.

S dotací NZÚ je to takto:

  • žádost o dotaci před realizací
  • akceptace žádosti fondem a alokace prostředků
  • stavba FVE
  • doložení realizace
  • výplata dotace

Dokud není dotace vyplacena, lze kdykoliv žádost smazat a podat novou.

V akceptačním dopise od fondu ŽP je i napsaný nejzazší termín pro doložení realizace a bývá 1 rok. To je bohatě času na realizaci a vyčkání nových poprázdninových podmínek. Pokud by byly nové podmínky lepší, smaže se předprázdninová žádost a je po pr.eli.

A slíbili jsme jednu výhodu "možná" ve stylu "jedna paní povídala". V nové verzi zřejmě bude možné žádat jen o jeden wallbox (nabíjecí bod pro elektro auto) a ne dva. Ale kdo ví, jestli.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Nejvýhodnější nabídka hybridní FVE na trhu přichází na Svátek práce

Zveřejněno: 2020-05-01 00:00:01

Svátek práce se musí nějak oslavit. Jak asi tak slaví firma Nemakej? Začíná makat! A hned pěkně zhusta. Spouštíme e-shop, který budiž spíše katalogem pro poptání produktů. Rozjíždíme také montáže na klíč s neuvěřitelnými cenami za super konfigurace.

Více zde »  
 

Kolik reálně stojí vyřízení dotace NZU na FVE?

Zveřejněno: 2020-11-23 08:21:58

Součástí dotačního programu Nová zelená úsporám je i podoblast C.5 Zpracování odborného posudku a zajištění měření průvzdušnosti obálky budovy. 5000 Kč na projekt. U FVE nás nějaká obálka vůbec nezajímá, tedy co je v tom posudku a kolik to stojí a kdo to může připravit?

Více zde »  
 

Fotovoltaika s akumulací do baterií

Zveřejněno: 2020-04-27 09:11:48

Trocha edukace neuškodí a tak se pojďme podívat jaké základní možnosti nám nabízí výrobci baterií a měničů, jak to vlastně může fungovat. Určitě nás budou zajímat termíny jako DC coupling nebo AC coupling, nízkonapěťové a vysokonapěťové baterie.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57


Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2023


Cenová kalkulace ZDARMA »