Cena OTE: 2.89Kč/kWhReálná data z FVE online ▶
Zákaznická linka: 588 288 354/ pracovní dny v čase 9:00 - 16:00, pro poptávky prosím využijte výhradně našeho formuláře. Děkujeme.

Dotace na fotovoltaiku budou mít prázdniny - je fajn si pohnout

Zveřejněno: 2023-05-20 10:22:03, počet zobrazení: 2329, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.

Státní fond životního prostředí je tajemný, jak hrad v Karpatech. Jen jedno je jisté - stávající podmínky pro fotovoltaiku z programu Nová zelená úsporám tu budou do 30.6.2023. Kdo stihne žádost o dotaci do začátku prázdnin podat, bude mít jednu nespornou výhodu. A my víme jakou, vlastně možná víme o dvou.

My nejsme tajemni, my vlastně ani nemůžeme mít tajemství, protože všecko hned vykecáme. Tak pojďme k jádru pudla. Jistota výhody spočívá ve statusu "super, mám dotaci schválenou a nebude hůř, může ale být lépe!"

Málokdo si uvědomuje, že chystaná změna může být k lepšímu, ale i horšímu. Každý investor má tak šanci si zaspekulovat. V článku Jak podat žádost o dotaci na hybridní fotovoltaickou elektrárnu je krásně popsáno, jak triviální je podat žádost a co k tomu od svého dodavatele potřebujete.

Připravená firma i 30.6.2023 poskytne ony 2 dokumenty (pro naše zákazníky to děláme zdarma) a otevře zájemci spekulativní prostor.

S dotací NZÚ je to takto:

  • žádost o dotaci před realizací
  • akceptace žádosti fondem a alokace prostředků
  • stavba FVE
  • doložení realizace
  • výplata dotace

Dokud není dotace vyplacena, lze kdykoliv žádost smazat a podat novou.

V akceptačním dopise od fondu ŽP je i napsaný nejzazší termín pro doložení realizace a bývá 1 rok. To je bohatě času na realizaci a vyčkání nových poprázdninových podmínek. Pokud by byly nové podmínky lepší, smaže se předprázdninová žádost a je po pr.eli.

A slíbili jsme jednu výhodu "možná" ve stylu "jedna paní povídala". V nové verzi zřejmě bude možné žádat jen o jeden wallbox (nabíjecí bod pro elektro auto) a ne dva. Ale kdo ví, jestli.Zajišťujeme kompletní práce od projektu, vyřízení dotace, až po samotnou realizaci.
Pokud máte zájem o nabídku stavby fotovoltaické elektrárny od nás, zadejte online poptávku zde:
ONLINE POPTÁVKA »

Další články na téma fotovoltaiky:

Postavíme FVE do měsíce - jde to?

Zveřejněno: 2023-03-22 10:21:52

Jde, ale jen někde a chce to i trochu štěstí. Podrobnosti si popíšeme v dalších odstavcích, není to ale taková zívačka, jak některé firmy inzerují. Sakra pozor si dejte na firmu, co chce stavět bez existence Smlouvy o připojení.

Více zde »  
 

Solární elektrárna na střeše nebo ne

Zveřejněno: 2019-11-27 23:17:14

Solární elektrárny nejčastěji v kombinaci s baterií klasickou nebo virtuální dnes nabízí kdekdo. Ale potřebujete ji? Zamýšlíte se nad tím jestli to nebude jen drahá hračka? A co když ta sluneční elektrárna nemusí být ani na střeše?

Více zde »  
 

Mám FVE se zeleným bonusem. Mohu vyměnit střídač a připojit baterie?

Zveřejněno: 2020-07-06 10:45:12

Životnost střídačů z let 2007-2013, kdy výrobci dostávali podporu formou Zelených bonusů či přímé dodávky, je mnohdy u konce. Mohu vadný střídač vyměnit za nový nebo kde seženu náhradu? Určitě je spousta provozovatelů s podobnou otázkou. A co když místo střídače připojím měnič a k němu baterie? Pojďme si to rozebrat i s praktickou zkušeností z provedené kontroly ze strany České energetické inspekce.

Více zde »  
 
 
VR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57Další informace:


Sledujte nás i na:

 


(c) nemakej.cz 2024


Cenová kalkulace ZDARMA »