Zveřejněno: 2020-09-07 05:45:37, počet zobrazení: 532, zdroj: www.nemakej.cz. Další novinky zde.
Každá :) Být chytrý je moderní, být za hlupáka už není in, nebo někdy bylo? Chytrá domácí elektrárna je součástí chytrého domu a může napájet i chytré telefony a auta. A co si pod tím představit?
Každý si může myslet, co chce, ale nakonec se stejně myšlenky stočí na prachy. O ekonomice fotovoltaické elektrárny už jsme tu napsali hodně, slovní spojení chytrá solární elektrárna tu máme poprvé.
V článku (Vše)spasitelnost asymetrickým měničem bylo i nastíněno, že vůbec není od věci při třífázovém řešení hybridní fotovoltaické elektrárny nechat si namontovat silnější střídač a větší kapacitu akumulátorů, to považujeme za dobrý start chytré domácí elektrárny. Dotační program Nová zelená úsporám, totiž v hlavním směru řeší výkon panelů, jejich produkci a poměr ke spotřebě. Chytré řešení je namontovat minimální výkon panelů a ponechat si prostor pro další růst v závislosti na aktuálně ani nečekaných energetických nárocích.
Přichází doba plug-in hybridů či elektromobilů a potřeba energie tím může dramaticky narůst lusknutím prstů. Domácí elektrárna chytrého majitele už ale je připravena - přidají se panely, dokoupí se nebo vymění akumulátory a jede se za cenu, která je závislá jen na tom, jak chytré řešení bylo zvoleno na startu.
Chytrá domácí elektrárna ale může být i ta, která je již provozována několik let. Použitím kupříkladu přístroje Wattrouter a chytrým řízením spotřeby. Nebo co takhle po porouchaném střídači rovnou chytře nasadit hybridní měnič s akumulátorem? Nová záruka 10 let je přece chytrým řešením, ne?
Na konec trochu angličtiny: Be smart!
Fotovoltaická elektrárna pro kutily znamená zajímavou úsporu v počátečních nákladech. Máte "zlaté ručičky"? Pojďme se podívat na instalaci na klasickou taškovou střechu. Uvidíte, že to je snadné ...
Rozhodli jste se pro hybridní solární elektrárnu, nabídky se scházejí, ale každá má jiné parametry, navíc vůbec, ale vůbec nesouhlasí s inzerovanými od daných firem. A teď mi řekněte, co s tím?
PV-GIS je databáze slunečního záření a dlouhá léta je používána k predikci produkce solárních elektráren. Kdo je alespoň trochu v oboru znalý, ten ví, o čem je řeč. Hledali jsme na internetu nějaký článek, který by osvětlil, jestli se ale údajům z tohoto zdroje dá věřit, vždyť i Státní energetická inspekce při svých kontrolách na PV-GIS odkazuje. Pojďme se tedy podívat na naše zjištění.