Novinky ve fotovoltaice

Uživatelé

E-MAIL

HESLO


Do koše   Obsah košíkuVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

Zajímavé odkazy

Ukaž stránky Žlutá energie.cz

Zloději mají nový cíl. Ve velkém kradou solární panely

Přidáno na server: 2011-03-09 21:15:14, počet zobrazení: 3611, zdroj: http://www.lidovky.cz/zlodeji-maji-novy-cil-ve-velkem-kradou-solarni-panely-pd2-/ln_domov.asp?c=A110309_105623_ln_domov_ter. Další novinky zde.

NOVÝ JIČÍN - Zloději se podle policie stále častěji zaměřují na sluneční elektrárny. Využívají jejich odlehlosti a majitelům působí vysoké, mnohdy až statisícové škody. V některých případech kradou jen elektrosoučástky, v dalších odnesli celé fotovoltaické panely.
Jen na Novojičínsku způsobili od začátku roku majitelům elektráren škodu přesahující 750.000 korun. "Letos jsme už zaznamenali tři takové případy. V zájmu zlodějů jsou elektrosoučástky včetně fotovoltaických panelů," uvedl mluvčí novojičínské policie Petr Gřes.
Dodal, že zatím poslední případ kriminalisté řeší od začátku týdne. Zloději nejprve během noci z neděle na pondělí poškodili oplocení areálu elektrárny v Jeseníku nad Odrou. Vnikli do něj a pokusili se odnést elektrický střídač napětí. Odmontovat se jim ale zařízení nepodařilo. "Svým počínáním ale vybavení poškodili a způsobili škodu 150.000 korun," řekl mluvčí.
Dodal, že ve dvou předchozích případech zloději úspěšní byli. V únoru z areálu fotovoltaické elektrárny odnesli panely a další zařízení za 360.000 korun. Škodu 300.000 pak způsobili začátkem března. Z další elektrárny opět odnesli panely.

"Všechny případy vyšetřujeme. Po pachatelích pátráme. Zatím není jasné, zda je má na svědomí jedna skupina, či více na sobě nezávislých pachatelů," zakončil Gřes.