Z načerno postavené elektrárny v Moldavě ukradli zloději solární panely

Přidáno na server: 2011-02-17 21:12:19, počet zobrazení: 3642, zdroj: http://usti.idnes.cz/z-nacerno-postavene-elektrarny-v-moldave-ukradli-zlodeji-solarni-panely-14v-/usti-zpravy.asp?c=A110216_143107_usti-zpravy_oks. Další novinky zde.

Kontroverzní stavba solární elektrárny v Moldavě na Teplicku se stala terčem zlodějů. V noci na úterý zde ukradli 49 fotovoltaických panelů v hodnotě 400 tisíc korun. Přestože elektrárna vznikla bez platného stavebního povolení, ústecký krajský úřad rozhodl, že ji investor může dokončit.
Kontroverzní stavba solární elektrárny v Moldavě na Teplicku se stala terčem zlodějů. V noci na úterý zde ukradli 49 fotovoltaických panelů v hodnotě 400 tisíc korun. Přestože elektrárna vznikla bez platného stavebního povolení, ústecký krajský úřad rozhodl, že ji investor může dokončit. Krádež se v horské obci odehrála v noci z pondělí na úterý. Zloději poškodili oplocení areálu a panely z něj postupně vynesli. "Další dva panely zloděj poničil," zmínila teplická policejní mluvčí Ilona Novotná.
Kontroverzní stavba elektrárny vznikla bez stavebního povolení. Krajský úřad však nechal firmu Talwin elektrárnu dostavět. Podle něj za pochybení investor nemůže.
Případem se stále zabývá Česká inspekce životního prostředí. Ta už firmě dala dokonce pokutu 60 tisíc korun. Inspekce také podala v souvislosti se stavbou elektrárny trestní oznámení na neznámého pachatele za maření úředního výkonu.
"Teplická policie ale případ odložila," řekla dnes ředitelka ústecké pobočky ČIŽP Jana Moravcová.
Část solární elektrárny je hotová, ale na ostatních částech se v době příznivých klimatických podmínek stále pracuje.
Stavba je trnem v oku i 150 místním obyvatelům a rekreantům, kteří proti ní podepsali petici.
Její iniciátorka Ivana Ježková dnes zmínila, že se v souvislosti se spornou stavbou obrátila na kancelář ombudsmana a chystá podat i stížnost na Evropskou komisi.
"Bylo mi sděleno, že do správního řízení v této fázi už zřejmě ombudsman zasahovat nebude. Bude však vyšetřovat, zda byla učiněna náprava chyb, které úřady v minulosti udělaly," vysvětlila Ježková s tím, že rozhodnutí ombudsmana na případné zbourání stavby mít však vliv nebude.
 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019