V bývalých vojenských skladech možná bude sluneční elektrárna

Přidáno na server: 2009-08-05 18:40:35, počet zobrazení: 2168, zdroj: http://zatecky.denik.cz/zpravy_region/slunecni_elektrarna_tuchorice_20090805.html. Další novinky zde.

Tuchořice - Obec by raději v opuštěném areálu viděla lehkou výrobu, investoři ale nejsou.

V bývalém vojenském areálu u fotbalového hřiště v Tuchořicích na Žatecku možná vyroste sluneční elektrárna. Na obec dorazily nabídky na její výstavbu od soukromého investora, vedení Tuchořic o tom ještě nerozhodlo.

Otázkou také je, jak se k záměru postaví společnost ČEZ, do jejíž sítě by vyrobená elektřina proudila.

„Areál máme v územním plánu zaveden jako podnikatelskou zónu. Naše představa je, že by tam byla nějaká lehká výroba, která by zaměstnala lidi z obce. Takový zájemce ale není. Solární elektrárna by tam zřejmě vybudovat šla, příliš lidí ale nezaměstná. Definitivně jsme se ještě nerozhodli,“ sdělil starosta Tuchořic Ladislav Kubiska.

Areál o rozloze 3,5 hektaru využívali vojáci jako sklady, opustili ho zhruba před 15 lety. V roce 2004 jej už zanedbaný bezúplatně získala od státu obec. Část dva roky využívaly Městské lesy Žatec pro provoz pily. Nyní je areál prázdný.

Solární energetika je v ČR v současné době v nebývalém rozmachu. V okrese Louny je několik míst, kde by měly fotovoltaické panely přeměňující sluneční záření na elektrickou energii stát. Plánují se například v Hořeticích, Stroupči, Dubčanech, Velichově, Bezděkově, Hradišti nebo Peruci. Jedna z největších v ČR se dokončuje u Zbrašína na Lounsku.

„V současné době v lounském okrese elektřinu do sítí dodává 17 elektráren z obnovitelných zdrojů, z toho fotovoltaických elektráren je devět, vodních elektráren osm, “ uvedla Soňa Hendrychová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy.

 

Novinky ve fotovoltaiceVR OZE systems s.r.o.
Tršice 54
783 57

Tel. viz. O firmě
E-mail: O firmě

(c) nemakej.cz 2019